Авторизація

» » » РФ викликала посла Фінляндії через затримані на митниці твори мистецтва на 42 млн євро

РФ викликала посла Фінляндії через затримані на митниці твори мистецтва на 42 млн євро

Росія викликала посла Фінляндії у зв’язку із затриманням фінською митницею творів мистецтва на 42 млн євро, які транзитом везли у Росію.
Як пише "Європейська правда", про це повідомляє Yle.
Твори мистецтва затримали минулими вихідними на підставі санкцій ЄС проти Російської Федерації, серед них щонайменш частина належать найбільшим російським музеям та вивозилися з країни в рамках обміну колекціями. В МЗС РФ назвали дії фінських митників нелегальними, заяви з цього приводу робили і речниця відомства, і спікер Держдуми В’ячеслав Володін, вимагаючи повернути затримані твори.
Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто прокоментував, що митники зобов’язані суворо дотримуватися правил ЄС і мали право затримати вантаж.
Він зазначив, що європейські санкції проти Росії готувалися дуже швидко і певні ситуації могли забути передбачити, додавши, що сподівається на швидке вирішення питання.
"Фінляндія не має підстав відбирати об’єкти будь-якого музею… Вони повернуться у ті заклади, яким належать", - запевнив глава МЗС.
Тим часом керівник відділу митного контролю Самі Ракшит повідомив, що у ЄС вже внесли точкові зміни у санкційні правила, щоб зробити виняток для транспортування творів мистецтва між музеями. Нововведення набуде чинності з 9 квітня і питання із затриманим вантажем буде вирішене.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Март 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031