Авторизація

» » » У Китаї цікавляться Україною і невдовзі у Києві відкриється корпункт газети "Женьмінь жибао"

У Китаї цікавляться Україною і невдовзі у Києві відкриється корпункт газети "Женьмінь жибао"

У Китаї цікавляться Україною і невдовзі у Києві відкриється корпункт газети "Женьмінь жибао"Насичену програму перебування в Україні для делегації Всекитайської асоціації журналістів організувала Національна спілка журналістів України.

Зокрема, китайські журналісти відвідали офіс НСЖУ, ДП «Укрпатент», редакції медіа у Києві, підприємства АПК на Харківщині. Сьогодні делегація зустрічається з керівництвом Держкомтелерадіо та Національного радіо. Керівник делегації Лю Вей – заступник головного редактора газети Гуанмін Дейлі з Пекіна. Ця газета видається щоденним накладом 820 тисяч примірників, має 35 мільйонів унікальних відвідувачів сайту. У складі делегації Кунлі Ванг – керівник бюро інформагентства «Сіньхуа» в провінції Цзілінь, Гуо Мінгхань – заступник головного редактора ТРК провінції Ляонін, Тонг Деджун – керівник on-line медіа провінції Цзілінь (www.chinajilin.com.cn), Є Дешанг – генеральний секретар журналістської асоціації провінції Фуцзянь, Джанг Цінь – співробітник європейського відділення департаменту міжнародних зв’язків Всекитайської асоціації журналістів.

З китайською делегацією зустрілися перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко, доцент кафедри медіакомунікацій та комунікативних технологій Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка Анатолій Яковець, член правління Київської журналістської організації і представник наглядової ради ВБФ «Журналістська ініціатива», письменник Сергій Шевченко.

Усі члени делегації вперше в Україні і, як самі сказали, мало знають про український медіаринок. Отже, на початку зустрічі за круглим столом у конференц-залі НСЖУ Сергій Томіленко і Анатолій Яковець знайомили гостей зі структурою українських медіа і громадських журналістських організацій. Говорили й про виклики, що стоять перед українськими журналістами. Так, Анатолій Яковець, який під час свого перебування в Китаї був вражений потужним телевізійним простором і потужною державною телевізійною концепцією, говорив про те , як в Україні з трьох колишніх державних телеканалів два перетворилися на приватні «1+1» та Інтер. І тільки на УТ-1 частково залишається державним, поділивши години мовлення з приватною «Ерою». Доводиться констатувати, зазначив Анатолій Яковець, що й велика кількість з 10 тисяч офіційно зареєстрованих в Україні друкованих видань також належать приватним медіагрупам.

– Коли я був студентом факультету журналістики, ми вивчали тезу Леніна «свобода слова залежить від грошового мішка капіталізму». І сьогодні бачимо в Україні, що свобода слова знову ж таки залежить від грошового мішка олігархів, – підсумував Анатолій Яковець.


Схоже, китайці не дуже сприймають, як це може бути, щоб основна частка медіа належала не державі. А от до того, що з пакетів кабельних мереж в Україні виключено російські канали, їм зрозуміло. Зокрема, керівник китайської делегації Лю Вей добре обізнаний з подіями, що у нас відбуваються. Він говорить про те, що в його країні однозначно підтримують український суверенітет, незалежність нашої держави.

– А сьогодні, – ділиться враженнями від розмови Лю Вей, – я довідався ще й багато цікаво про насичений медіаринок України.


Привернули увагу гостей дві виставки, розташовані в будинку НСЖУ. Це експозиція знакових газет за часи української Незалежності, а також фотовиставка, присвячена участі наших журналістів в подіях Євромайдану і в зоні АТО. Вони жваво цікавилися, які видання в Україні мають високі рейтинги і сьогодні, були зворушені сміливістю та самовідданістю українських журналістів, які нехтують власною безпекою задля інформації з виру подій.

– Сотні українських журналістів мають досвід висвітлення з гарячих точок, з передової військового конфлікту. Це один з викликів сучасної української журналістики, – зазначив при цьому Сергій Томіленко. ­


Розповів Сергій Томіленко, як НСЖУ забезпечує працюючих у зоні конфлікту журналістів касками і бронежилетами , проводить для них тренінги з питань фізичної безпеки, а також з питань висвітлення подій у місцях воєнного конфлікту. Принагідно українці запитали, як відбувається професійне навчання китайських журналістів, які вже працюють в редакціях? "У нас є багато різних варіантів підвищення кваліфікації для працюючих журналістів, – сказав Лю Вей. – Певний клас працівників має щорічно проходити курси підвищення кваліфікації, для певних категорій це можуть бути періодичні семінари і тренінги". Такі навчання Всекитайська асоціація журналістів може організовувати власними силами або може звернутися з проханням провести заняття до університетів, наприклад, до Пекінського чи Цзілінь. Тоді формується група і направляється до вишу, з яким домовлено про співпрацю. Заняття, влаштовані Всекитайською асоціацією журналістів, проводяться безплатно. А от заняття в університетах вже будуть платними.

Продовжив тему роботи українських журналістів у гарячих точках Сергій Шевченко – організатор фотовиставки, що так зацікавила китайських колег. Він говорив про репресивні заходи минулої влади, про загиблих та поранених журналістів на столичному Майдані, на неоголошеній війні на Донбасі. Торкнувшись теми діяльності ВБФ «Журналістська ініціатива», розповів, зокрема, про співпрацю з міжнародним інформаційним агентством «Vector news», що, до речі, має на своєму ресурсі окрему сторінку китайською мовою. На завершення Сергій Шевченко наголосив: "Нині в Україні журналісти можуть вільно висловлювати свої думки. І всі ми віримо, що й на окупованих нині територіях також невдовзі запанує вільне слово".

Своєю чергою членів китайської делегації цікавило, які новини стосовно Китаю подають українські ЗМІ. І отримали відповідь: "Від тем політики, економіки, інновацій до подій культурного життя в Китаї – все це присутнє на наших центральних телеканалах, в друкованих ЗМІ. Постійна тема в українських медіа – про Китайський шовковий шлях".

– В Україні, можливо, не завжди достатньо інформації про Китай, – зазначив Сергій Томіленко. – Це пов’язано і з тим, що наші медіа, будучи обмежені у фінансах, не мають можливостей відкривати достатньо кореспондентських пунктів. Добре було б, аби в Китаї відшукали можливість створити інформаційний інтернет ресурс для надання інформації нашим ЗМІ українською мовою. Ми були б відкриті до такої оперативної інформації від китайських колег.


За інформацією колег з Всекитайської асоціації журналістів, за кілька місяців у Києві відкриється бюро головного медіа КНР – газети «Женьмінь жибао».

Візит делегації Всекитайської асоціації журналістів до України відбувається у рамках багаторічної співпраці Асоціації та НСЖУ.

Джерело

Долучайтесь до нас у Facebook, читайте наш канал у Telegram та отримуйте новини прямо у ваш смартфон

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Січень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031