Авторизація

» » » Готується до друку «Соловецький мартиролог Поділля»

Готується до друку «Соловецький мартиролог Поділля»

Готується до друку «Соловецький мартиролог Поділля»Інформаційна акція «Рік жертв Великого терору», започаткована у вересні 2016-го, набуває підтримки, повідомив кореспондентові «Вектор Ньюз» письменник і журналіст, головний редактор газети «Проскурів» Богдан Теленько. У листопаді цього року вийде у світ літературно-документальне видання «Соловецький мартиролог Поділля». Книжку обсягом 516 сторінок, яку він упорядкував, готує до друку видавництво «Медобори-2006» (Кам'янець-Подільський).

За останні кілька років це вже третій тематичний книжковий проект подолянина нарівні з його документальною повістю «Соловецький лабіринт» (2014) і романом-есе «Коли засурмить Сьомий Ангел» (2016). У новому творі зібрано відомості з архівних джерел стосовно більш як 4700 осіб, репресованих в СРСР на території сучасної Хмельниччини. Цих людей переважно в 1930-х роках висилали сім’ями з України як трудпоселенців або вони відбували покарання в радянських концтаборах – зокрема в Архангельській області, Карелії (на будівництві Біломорканалу) тощо. Відповідну інформацію з розсекречених архівів спецслужб Росії зібрав пошуковець Юрій Дмитрієв з Петрозаводська, який влітку 2013-го передав упорядникові для публікації певну її частину – про репресованих жителів України.

Карельський дослідник зазначає, що складені ним списки трудпоселенців і в’язнів, страчених у виправно-трудових таборах і тюрмах колишнього СРСР, набагато ширші. За підтримки небайдужих людей Богданові Теленьку вдалося підготувати до друку лише перше таке видання, але дослідники, творчі люди мають надію згодом оприлюднити наявні відомості ще бодай по Вінниччині, аби охопити весь регіон Поділля.

Готується до друку «Соловецький мартиролог Поділля»


На думку Богдана Теленька, було б добре втілити в життя й ідею видання «Соловецького мартиролога Росії» – що було б не зайвим у сьогочасній інформаційній війні, розв’язаній путінським Кремлем, на тлі реанімації неосталінізму в сусідній країні. Але такий проект мав би здійснюватися вже не лише силами громадськості, а з участю державних інституцій, зазначає журналіст.

Незабаром після виходу в світ «Соловецького мартиролога…» планується провести низку меморіальних заходів з нагоди Дня пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій. Упорядник книжки разом з однодумцями з Міжнародного об’єднання «Соловецьке братство» мають намір також презентувати видання в столиці й шукатимуть способів донести наявні в дослідників матеріали до всіх регіонів України.

Сергій Шевченко

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Январь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031