Авторизація

» » » Турчинов підписав закон про прокуратуру

Турчинов підписав закон про прокуратуру

Голова Верховної Ради Олександр Турчинов підписав і направив на підпис президенту України Петру Порошенку Закон «Про прокуратуру». Про це УНІАН повідомили у прес-службі ВР.

Як повідомлялось раніше, парламент ухвалив закон про прокуратуру 14 жовтня 316-ма голосами. Цей закон визначає правові засади організації прокуратури України, систему прокуратури, статус прокурорів, порядок здійснення прокурорського самоврядування, а також систему і загальний порядок забезпечення діяльності прокуратури. Зокрема, буде сформована трирівнева система органів: Генеральна прокуратура України, регіональні прокуратури, місцеві прокуратури. При цьому ліквідуються спеціалізовані прокуратури (транспортні, природоохоронні), а також міські або районні в містах, районні або міжрайонні прокуратури там, де вони діють одночасно.

Законом на прокуратуру покладено такі функції: підтримання державного обвинувачення в суді; представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених цим законом; нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство; нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

Встановлено, що "на прокуратуру не може покладатися здійснення функцій, не передбачених Конституцією України".

Закон також скасовує функції прокуратури з нагляду за додержанням і застосуванням законів (так званий "загальний нагляд"); вводиться особливий порядок призначення прокурорів на посаду та звільнення їх з посади; значно розширено повноваження прокурора для здійснення представництва інтересів громадянина або держави в суді; визначено підстави та порядок здійснення дисциплінарного провадження щодо прокурорів; вводиться система органів прокурорського самоврядування (всеукраїнська конференція працівників прокуратури і Рада прокурорів України) та інші.

УНІАН

 Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Декабрь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031