Авторизація

» » » Київ недостатньо дбає про внутрішньо переміщених осіб - ООН

Київ недостатньо дбає про внутрішньо переміщених осіб - ООН

Київ недостатньо дбає про внутрішньо переміщених осіб - ООНООН закликає офіційний Київ створити стратегію вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб та інтенсифікувати зусилля щодо вирішення їх проблем.

"Я закликав уряд України сформулювати всеосяжну стратегію вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб, та інтенсифікувати зусилля для вирішення проблем людей, переміщених з територій Донбасу і Криму", - сказав спеціальний доповідач ООН з питань прав людини і внутрішньо переміщених осіб Чалока Беяні на брифінгу в п'ятницю в Києві, повідомляє Інтерфакс.

Разом з тим, він привітав ухвалення Верховною Радою закону про внутрішньо переміщених осіб, а також створення Міністерства України у справах тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб, однак констатував, що ще багато необхідно зробити для реалізації цього закону та координації всіх відомств у питанні вирішення проблем переселенців".

Найбільшою проблемою на сьогодні Беяні назвав прив'язку виплат пенсій та соціальних допомог до місця реєстрації переселенців.

"Для отримання виплат необхідна реєстрація. Але цього не повинно бути. 500-600 тис. осіб через це не можуть отримати своїх виплат. Система реєстрації призвела навіть до зупинки виплат", - зазначив він.

Спецдоповідач ООН також закликав українську владу забезпечити свободу пересування тимчасово переміщених осіб на підконтрольних територіях, а також свободу вибору місця проживання.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Февраль 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728