Авторизація

» » » Як подолати опір антивакцинаторів - досвід Європи для України

Як подолати опір антивакцинаторів - досвід Європи для України

Наразі в ЄС повністю вакциновано понад 67% дорослого населення, а включаючи щеплених щонайменш однією дозою – 75,8%.
Разом із тим Євросоюз зіткнувся з новим викликом – фактично всі європейці, які хотіли вакцинуватися, вже мали можливість це зробити. Свідчення цього – гальмування темпів вакцинації протягом останніх тижнів.
Тепер, коли вакцина доступна для кожного, а вірус нікуди не подівся, обмеження не можуть бути однакові для всіх. А відповідно, європейські країни одна за одною запроваджують обмеження для невакцинованих. Детальніше в статті журналістки ЄвроПравди Марії Ємець Примус до вакцинації: як у Європі борються з противниками щеплень.
Вакцинуйся або постійно тестуйся - принцип, який застосовує вже низка країн Європи. Франція, Греція, Німеччина та Італія обрали шлях поступового примусу до вакцинації. Це провокує масові протести.
До подібних кроків починають вдаватися і близькі сусіди України. Втім, у прагненні стимулювати громадян до вакцинації тут часто йдуть далі, аніж у Західній Європі.
Наприклад, наразі литовський уряд дискутує навколо ініціативи відмовити нещепленим у лікарняних – принаймні у разі зараження коронавірусом. Не виключено, що згодом у Литві для деяких категорій щеплення стане обов’язковим. Про застосування ковід-сертифікатів заговорили навіть у Молдові, котра, як і Україна, не може похвалитися високими показниками вакцинації.
Втім, низка європейських країн пішли іншим шляхом, відмовляючись повертати обмеження навіть для нещеплених. Приблизно такий підхід обрали для себе Британія і Данія, хоча остання певний час застосовувала ковід-сертифікати як перепустку до низки закладів.
Ще низка країн, як от Польща, Швеція та Фінляндія, не поспішають з рішеннями.
Більше про обмеження які впроваджують або хочуть впроваджувати в країнах Європи та про те, яким шляхом піде Україна, читайте в статті Примус до вакцинації: як у Європі борються з противниками щеплень.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930