Авторизація

» » » Українським вишам необхідно розвивати білатеральні освітні програми з польськими університетами

Українським вишам необхідно розвивати білатеральні освітні програми з польськими університетами

Українським вишам необхідно розвивати білатеральні освітні програми з польськими університетамиНа цьому наголосила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час зустрічі з представниками делегацій польської освітянської фундації «Perspektywy» та керівництвом Конфедерації ректорів технічних університетів Республіки Польща.

«Створення сучасних білатеральних програм – це той освітній продукт, який зацікавить студентів. Очевидно, що навіть іноземні студенти матимуть більше стимулів навчатися на таких програмах, якщо після завершення вони отримуватимуть два дипломи – польський та український. Ми бачимо, що сьогодні провідні технічні університети України рухаються до збільшення кількості англомовних програм, і це означає, що ми нарощуємо потенціал і стаємо більш конкурентоздатними на світовому ринку освітніх послуг», - зазначила Лілія Гриневич.

За словами Міністра, білатеральні програми також можуть зацікавити українських студентів, які мають намір навчатися в університетах країн ЄС та не завжди вимогливо обирають виші. Разом з тим це не скасовує необхідності надавати майбутнім студентам об’єктивну інформацію про університети, зокрема, шляхом запровадження міжнародних рейтингових оцінювань програм та вищих навчальних закладів. Саме досвід участі польських партнерів у таких рейтингах та їх напрацювання з оцінки якості вищої освіти можуть бути корисними у подальшій співпраці.

Під час зустрічі також обговорювалися питання імплементації Закону України «Про вищу освіту». Лілія Гриневич відзначила важливість якнайшвидшої реалізації норм закону, запуску роботи Національного агентства забезпечення якості вищої освіти, надання широкої автономії вишам, а також забезпечення прозорості та відкритості процесу ліцензування та акредитації ВНЗ.

Президент польської фундації «Perspektywy» Вальдемар Сівінський відзначив, що співпраця українських та польських вишів має поширюватися також на проекти з академічних обмінів для студентів та викладачів. Поряд із тим співпраця у цій сфері, на думку польського експерта, має бути побудована подібною до автостради з двостороннім рухом, щоб участь у проектах була приблизно співмірною від кожної зі сторін.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Январь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031