Авторизація

» » » Україна хоче отримати перелік критеріїв для членства в НАТО - Зеленський

Україна хоче отримати перелік критеріїв для членства в НАТО - Зеленський

Україна хоче отримати конкретний перелік реформ і критеріїв, виконання яких дасть змогу в майбутньому розраховувати на членство в НАТО.
Про це заявив президент Володимир Зеленський на Міжнародній конференції з питань реформ в Україні, яка проходить у Вільнюсі.
"Згоден, що ключ до позитивного вирішення наших євроатлантичних прагнень – це насамперед успіх наших реформ. І ми й надалі робитимемо все, щоб прискорити темп реформ, зокрема в рамках виконання річних національних програм під егідою комісії Україна-НАТО. Але вже сьогодні ми хотіли б отримати вичерпний перелік реформ, виконання яких дозволить конкретно перейти до наступного кроку, до інтеграції з Альянсом. Ми хотіли б мати узгоджені з НАТО критерії, узгоджені маркери, за якими надалі оцінюватиметься успішність реформ в Україні та її готовність до членства", - сказав Зеленський.
Пізніше на брифінгу із президентом Литви Зеленський сказав, що набуття Україною повноправного членства в НАТО і Євросоюзі – це передусім геополітичне рішення, і лише потім питання реформ.
"Дуже часто членство України в ЄС чи НАТО пов’язують з тими чи іншими реформами. Дійсно, багато європейських країн пройшли реформування раніше за Україну. Але якщо ми говоримо відверто про терміни, про ситуацію, про війну, про те, в якій ситуації Україна проводить реформи, – я вважаю, що ми найшвидші сьогодні в Європі. Ми розуміємо, яка ціна цього часу для нас", – сказав Зеленський.
Нагадаємо, "Європейська правда" та низка організацій-партнерів запропонували ідею, яка передбачає створити список ключових реформ для просування до членства України в НАТО. Ідея отримала умовну назву "Плану сумісності з НАТО" (NATO Compatibility Plan).
Ідея не дублює наявні Річні національні програми і не є їхнім замінником. План передбачає визначити пріоритетні напрямки, які б прискорили виконання ПДЧ ще до того, як Україна його отримала.
Читайте також про останнє рішення НАТО щодо України: Грузинський план для України: чому саміт НАТО став перемогою Києва
а також Без згадки про членство: як Україна та НАТО можуть спільно змінити реальність
Детально про рішення НАТО та його важливість для України дивіться у відеопоясненні ЄвроПравди.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930