Авторизація

» » » За перше півріччя 2016 року на торгах продано 687 прав оренди на земельні ділянки

За перше півріччя 2016 року на торгах продано 687 прав оренди на земельні ділянки

За перше півріччя 2016 року на торгах продано 687 прав оренди на земельні ділянкиФахівці Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру завершують підготовку до проведення першого електронного аукціону з продажу земельних ділянок.

При розробці онлайн-платформи застосовано технологію blockchain, яка на сьогодні визнана однією з найбільш прогресивних в частині захисту та збереження даних.

До розробки програмного забезпечення залучені експерти Innovation and Development Foundation, які впроваджували подібну систему в Грузії, а також приймали участь у створенні системи ProZorro. Співпраця відбувається в рамках підписаного Меморандуму про розвиток та імплементацію системи децентралізованих електронних онлайн-аукціонів.

Передбачено, що в режимі реального часу безперервно і відкрито для необмеженого кола осіб буде здійснюватися збір, візуалізація та зберігання інформації про об’єкти аукціонів, проводитися авторизація учасників аукціонів, а також надання, зіставлення і прийняття цінових пропозицій (ставок) учасників аукціонів. Для відпрацювання механізму в липні були проведені тестові торги з віртуальною земельною ділянкою, які підтвердили коректне функціонування системи.

Експертному середовищу та учасникам ринку система буде презентована найближчим часом на пілотному аукціоні. Оскільки діючим законодавством України не передбачена можливість проведення електронних земельних торгів, пілотний електронний аукціон відбудеться паралельно з торгами, що проводяться згідно з порядком, визначеним Земельним кодексом України.

«На сьогодні завершується розробка інтерфейсу інформаційно-телекомунікаційної системи та доопрацьовується функціонал сплати реєстраційних та гарантійних внесків, – відзначив директор департаменту міжнародної співпраці та ринку земель Держгеокадастру Ростислав Шманенко. – У вересні ми зможемо презентувати експертному середовищу систему онлайн-аукціонів, яку в подальшому плануємо впровадити на всій території України».

Запуск електронних аукціонів дозволить значно розширити коло учасників за рахунок спрощення доступу та екстериторіальності, а також підвищить загальну прозорість процесу розпорядження землями. Для запуску електронних земельних торгів на національному рівні необхідне внесення змін до Земельного кодексу України.

До речі, за перше півріччя 2016 року на земельних торгах продано 687 прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності площею 13 859 гектарів.
Для порівняння, за аналогічний період минулого року – 185 прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності площею 4 659 гектарів.

3 квітня 2016 року набув чинності Закон України “Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів”, яким було виключено ряд положень, які дозволяли безаукціонну передачу земельних ділянок у користування. Держгеокадастр підтримував відповідний законопроект та констатує його потужний антикорупційний ефект.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Аватар користувача
Елктронні торгт сільгосп земнль похоронили в Україні фермерство. Раніше, щоб стати фермером, держава надавала в оренду до 50 га. землі. Зараз, після торгів, цю землю викупляють в оренду великі фермери, які виплачують до 10тис.грн/за гектар, що ніколи не зможе заплатити бажаючий стати фермером. Лише виїзд з України дасть змогу знайти роботу молодій людині. Це держава зробила людину безправною. Фермерство в Україні здохло!
Цитувати         
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Март 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031