Авторизація

» » » Україна вперше визнаватиме здобуті в ЄС професійні кваліфікації

Україна вперше визнаватиме здобуті в ЄС професійні кваліфікації

Кабінет міністрів на засіданні в середу ухвалив порядок, за яким Україна визнаватиме професійні кваліфікації, здобуті в інших країнах.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на "Урядовий портал".
Уряд схвалив розроблений Національним агентством кваліфікацій та поданий Міністерством освіти і науки "Порядок визнання в Україні професійних кваліфікацій, здобутих в інших країнах". До цього Україна не визнавала свідоцтва чи сертифікати, отримані в ЄС, США чи інших країнах.
Читайте також

Україна вперше визнаватиме здобуті в ЄС професійні кваліфікації


Лояльність чи професіоналізм: за що ЄС критикує кадрову політику України
"Чимало українців під час роботи за кордоном отримує професійні кваліфікації електрика, зварювальника, кранівника чи якісь інші кваліфікації. Однак держава не визнає ці свідоцтва і людина, повернувшись в Україну, не може працювати офіційно", - зазначив голова Національного агентства кваліфікацій Юрій Баланюк.
"Інший приклад: західний інвестор створює виробництво в Україні й встановлює обладнання, котре вимагає спеціальних навичок. Він відправляє працівників на навчання, працівники отримують польські чи німецькі свідоцтва про присвоєння кваліфікації, а в нашій країні вони не мають офіційного статусу, і це створює труднощі для роботодавця", - додав Баланюк.
За його словами, тепер для визнання професійної кваліфікації буде потрібен документ (сертифікат, свідоцтво), виданий уповноваженим суб’єктом іншої країни, про присвоєння професійної кваліфікації, або документ про відповідну освіту.
"Визнавати такі кваліфікації будуть, зокрема, Кваліфікаційні центри, котрі акредитовані Національним агентством кваліфікацій. Мережа таких центрів невдовзі функціонуватиме в Україні.
Національне агентство кваліфікацій підготувало низку нормативно-правових документів, які дадуть змогу повноцінно запустити систему підтвердження та визнання професійних кваліфікацій, здобутих у формальній, неформальній та інформальній освіті. Всі документи перебувають на етапі схвалення урядом України", - зазначив Баланюк.
Читайте також
Греція планує податкові пільги для професіоналів за переїзд в країну
Керівник робочої групи з розробки документа, член Національного агентства кваліфікацій Тетяна Семигіна наголосила, що у разі, коли кваліфікація, здобута в іншій країні, не еквівалентна кваліфікації, визначеній професійним стандартом, який затверджено в Україні, то Кваліфікаційний центр визначає обсяг відмінностей в компетентностях, допустимий для прийняття рішення про визнання професійної кваліфікації.
У разі відсутності у заявника документів, котрі підтверджують присвоєння кваліфікації, але є відповідний професійний досвід, то можливо буде пройти загальну процедуру присвоєння професійної кваліфікації у Кваліфікаційному центрі, яка передбачає проходження належного кваліфікаційного іспиту.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930