Авторизація

» » » Пандемія не зменшила активність РФ, спрямовану проти Естонії – спецслужба

Пандемія не зменшила активність РФ, спрямовану проти Естонії – спецслужба

За оцінкою естонської Поліції безпеки (КаПо), хоча поїздки і публічні збори були обмежені в умовах пандемії коронавірусу, це не знизило активність російської діяльності зі здійснення впливу на естонському напрямку.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на портал ERR.
"Пандемія не зменшила діяльність з здійснення впливу і розвідувальну діяльність Кремля проти Естонії. Зіткнувшись із закритими кордонами і обмеженням публічних зібрань, місцеві провідники спрямованої на розкол кремлівської політики перебралися в інтернет-канали", - написав гендиректор КаПо Арнольд Сінісалу в опублікованому в понеділок щорічнику організації .
У документі наголошується, що в складній ситуації, що склалася через коронавірус, місцеві провідники російської політики побачили можливість активніше поширювати свої повідомлення, посиливши діяльність зі здійснення впливу в соціальних мережах.
Оскільки коронавірусні інформаційні вкидання не принесли результату, кремлівська діяльність зі здійснення впливу зосередилася на традиційних темах, поставлених в контекст пандемії: була критика НАТО (витрати на оборону в порівнянні з витратами на охорону здоров'я), а також відсутність прав російськомовного населення і його слабка інформованість під час обмежень на пересування.
За оцінкою КаПо, відбуваються також спроби активізувати діяльність православної церкви Московського патріархату в сусідніх державах для здійснення впливу, а також використовувати для цього місцевих активістів і російське посольство.
Також відзначаються спроби здійснення впливу шляхом вакцинації в РФ членів російськомовної громади Естонії.
За оцінкою КаПо, мета такої політики залишається незмінною: втручатися у внутрішню політику іноземних держав і розхитувати єдину зовнішню і санкційну політику ЄС.
Разом з тим у 2020 році робота розвідслужб інших країн в Естонії ускладнилася через пандемію у зв’язку з супутніми заборонами на закордонні поїздки, проте діяльність російської розвідки в цілому не переривалася.
За оцінкою КаПо, в поточному році можна очікувати активізації діяльності російських розвідслужб.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31