Авторизація

» » » Єврокомісія подала до Суду ЄС на Польщу через скандальний закон про судоустрій

Єврокомісія подала до Суду ЄС на Польщу через скандальний закон про судоустрій

Європейська комісія вирішила звернутися до Суду Європейського Союзу у справі проти Польщі щодо закону про судоустрій і просить про тимчасові заходи до винесення остаточного рішення у справі.
Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться у заяві на сайті Єврокомісії.
Комісія вважає, що польський закон про судоустрій підриває незалежність польських суддів і є несумісним з верховенством права ЄС.
"Більше того, закон забороняє польським судам, у тому числі шляхом застосування дисциплінарних проваджень, безпосередньо застосовувати певні положення законодавства ЄС, що захищають незалежність судової системи, та направляти до Суду ЄС посилання на попередні рішення з таких питань", - йдеться у заяві.
Крім того, Комісія вважає, що Польща порушує законодавство ЄС, дозволяючи Дисциплінарній палаті Верховного Суду - незалежність якої не гарантується - приймати рішення, які мають безпосередній вплив на суддів та спосіб їх виконання своїх функцій.
"Ці питання включають справи про зняття недоторканності суддів з метою порушення проти них кримінального провадження або затримання, а також тимчасове відсторонення від посади та зменшення їхньої зарплати. Сама перспектива для суддів мати справу із судом перед органом, незалежність якого не гарантована, створює для суддів "ефект охолодження" і може вплинути на їх незалежність. Комісія вважає, що це серйозно підриває незалежність судової влади та зобов'язання забезпечити ефективний правовий захист, а отже, правовий порядок ЄС в цілому", - йдеться у заяві.
Окрім передачі справи до Суду ЄС, сьогодні Комісія також вирішила звернутися до Суду з проханням прийняти тимчасові заходи, щоб запобігти загостренню серйозної та непоправної шкоди, заподіяної незалежності судочинства та правовому порядку ЄС.
У своєму клопотанні про вжиття тимчасових заходів Комісія проситиме:
- припинити дії положень, які надають Дисциплінарній палаті Верховного Суду рішення щодо клопотань про зняття судової недоторканності, а також з питань зайнятості, соціального забезпечення та виходу на пенсію суддів Верховного Суду,
- припинити дію рішень, вже прийнятих Дисциплінарною палатою Верховного Суду, щодо зняття судової недоторканності, та
- призупинити дії положень, що перешкоджають польським суддям безпосередньо застосовувати певні положення законодавства ЄС, що захищають незалежність судочинства, а також подавати до Суду попередні ухвали з таких питань, а також положення, що кваліфікують дії суддів щодо цього як дисциплінарні правопорушення.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31