Авторизація

» » » Росія, Китай та нові пандемії: у Британії розповіли про очікувані загрози у сфері безпеки

Росія, Китай та нові пандемії: у Британії розповіли про очікувані загрози у сфері безпеки

У Британії презентували великий аналітичний огляд щодо потенційних загроз для країни, який називають найбільшим подібним документом з часів "холодної війни". Він водночас окреслює стратегію для готовності країни до цих викликів.
Про це повідомляє Sky News, пише "Європейська правда".
Документ налічує 114 сторінок та охоплює стратегічні наміри у сфері безпеки, оборони та зовнішньої політики.
Британія декларує намір своєю політикою сприяти розвитку демократій, але при цьому бути готовою до потенційних конфліктів.
Росію називають "найбільш гострою загрозою" для безпеки країни, а Китай - для економічної безпеки.
"Доки відносини з владою (Росії) не покращаться, ми будемо провадити активну політику стримування і захисту від усього спектру загроз, що можуть створюватися Росією", - цитує документ The Guardian.
Китай описують як "системного конкурента", авторитарна система у якому розходиться з цінностями Британії та інших демократій, але економічна потуга якого робить країну важливим торговим партнером.
"Китай та Британія обоє виграють від двосторонньої торгівлі та інвестицій, але водночас Китай є найбільшою пов’язаною з державою загрозою для економічної безпеки Британії… Значний вплив військової модернізації Китаю та посилення його міжнародної присутності в Індо-Тихоокеанському регіоні та за його межами становитиме все більший ризик для інтересів Британії", - зазначають у документі.
Ще одну пандемію розглядають як "реалістичну можливість".
На думку уряду, Британія повинна ефективніше виявляти та стримувати атаки з боку інших держав, терористів та злочинців.
В документі відзначають зростаючу загрозу ядерної зброї, вказуючи, що деякі держави "суттєво збільшують та диверсифікують свій ядерний арсенал". У зв’язку з цим Британія планує припинити скорочення своїх ядерних боєголовок та збільшити їхню максимальну кількість зі 180 до 260.
У документі згадуються також боротьба зі зміною клімату і зникненням видів як міжнародний пріоритет; ціль зробити Британію передовою державою у сфері науки й технологій до 2030 року; курс на посилення дипломатичних та торгових зв’язків з Південно-Східною Азією і Тихоокеанським регіоном; розбудова стійкості Британії до потенційних надзвичайних ситуацій у майбутньому та збільшення фінансування на розвідувальні відомства для протидії тероризму.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31