Високий представник ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель назвав судову реформу основним завданням для української влади.
Про це він заявив після засідання Ради асоціації ЄС-Україна, відповідаючи на запитання кореспондента "Європейської правди".
"Якщо б мені треба було вибрати одну найважливішу, я б вказав на судову реформу. Це – матір всіх реформ. Ви не можете вдавати, що маєте верховенство права, права людини без незалежної судової системи. Це – наріжний камінь демократичної країни", - сказав Боррель.
За його словами, є три основні причини, через які варто провести судову реформу: це фундаментальний елемент добре функціонуючої демократії, це найважливіший інструмент проти корупції і це те, що потрібно українцям.
"Незалежні суди та розділення гілок влади. Без цього важко боротися з корупцією чи з іншими проблемами. Я знаю, як це важко, але це необхідно", - додав він.
Як відомо, Україна та ЄС 23 липня
офіційно схвалили домовленість про макрофінансову допомогу - кредит на суму 1,2 млрд євро.
Половину коштів Брюссель погодився перерахувати без додаткових умов і Україна
отримала їх вже у грудні 2020 року. Для отримання наступних 600 млн Україна має провести низку реформ.
Зокрема, Україна зобов’язалася здійснити повне перезавантаження Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Крім того, у судовій системі має бути створена Комісія з питань доброчесності та етики, завданням якої є перезавантаження Вищої ради правосуддя.
Про повний перелік умов читайте у статті:
Реформи ціною 600 млн євро: що пообіцяв у Брюсселі прем’єр Денис Шмигаль
Долучайтесь до нас у Facebook