Авторизація

» » » Швеція планує запровадити мовну вимогу для набуття громадянства

Швеція планує запровадити мовну вимогу для набуття громадянства

У Швеції планують вимагати від людей, які подають заяву на отримання шведського громадянства, докази знання шведської мови і розуміння шведського суспільства.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на The Local.
Відповідні пропозиції у середу вранці представив міністр юстиції і міграції Морган Йоханссон.
Читайте також
У Швеції зростає підтримка потенційного членства у НАТО
"Мова є ключем до роботи, але також і ключем до суспільства", - сказав Йоханссон, пояснюючи, чому уряд вважає за необхідне знайти "найкращий баланс між правами і обов'язками" для потенційних громадян.
Іноземному громадянину, що подає заяву на отримання шведського громадянства, потрібно буде надати підтвердження володіння шведською мовою на рівні А2 для усного та письмового мовлення і В1 для читання та аудіювання.
За тест для отримання громадянства, що складатиметься із двох компонентів, потрібно буде заплатити. 500 крон (60 доларів) за частину, присвячену громадянському суспільству, і 2000 крон (240 доларів) за мовний компонент.
Кандидати на отримання громадянства зможуть у якості альтернативи надати підтвердження проходження 9 класу в шведській середній школі, курсу в гімназії або вищого рівня курсу шведської мови для іммігрантів (SFI).
Читайте також
У Швеції схвалили закон, що дозволить уряду запроваджувати жорсткіший карантин
Мовні вимоги будуть застосовуватися до людей у віці від 16 до 66 років, які подають заяву на отримання шведського громадянства. Пропонуються винятки, в тому числі для людей з певними обмеженими можливостями або осіб з уразливих верств населення - приміром, осіб без громадянства або неписьменних, які можуть довести, що вони намагалися досягти необхідного рівня знань, але безуспішно.
Пропозиції були складені на основі аналізу процесів, що діють в інших європейських країнах. Серед них тільки три, включаючи Швецію, зараз не вимагають мовного тесту.
Наступним етапом стане відправка пропозицій на консультації до відповідних органів, і вони можуть бути адаптовані в залежності від отриманих відповідей. Потім пропозиція повинна бути прийнята парламентом.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31