
Про це сказав міністр екології та природних ресурсів України під час зустрічі із Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Шігеку Сумі.
Модернізація Бортницької станції аерації у Києві, на яку свого часу японське державне агентство JICA виділило кредит у розмірі 108 млрд. японських єн (майже 1 млрд. доларів), є гарним прикладом успішної співпраці на рівні двох країн, - зазначив Семерак.
Для України однією з найбільших проблем залишається застаріле обладнання на більшості промислових підприємств, яке забруднює атмосферу своїми викидами.
«Політика, яку я проводжу в Мінприроди базується на тому, що якщо підприємство забруднює — воно повинно платити. Якщо воно починає інвестувати у свою модернізацію і зменшує викиди, то повинно отримати відчутні знижки. Залучення подібних кредитних програм справді хороша можливість для українських підприємств-забруднювачів модернізувати своє обладнання і відповідно почати плати менше», — зазначив міністр.
За його словами, на кожне джерело забруднення необхідно поставити обладнання, яке буде вимірювати кількість і склад викидів в атмосферу.
«За таких умов доцільною була б кредитна програма з невисокими відсотковими ставками», - сказав Остап Семерак, висловивши сподівання, що японську сторону зацікавить подібна пропозиція.
«Японія є одним з найбільших донорів України й активно сприяє проведенню реформ у державі, надаючи не лише фінансову, але й фахову допомогу. Маємо надію, що наша співпраця лише посилюватиметься і Японія залишатиметься надійним партнером у реалізації розпочатих в Україні реформ», - резюмував міністр.
Зі свого боку Шігеку Сумі зауважив, що японські урядові та неурядові організації розглядають можливість здійснення інвестиційних проектів не лише в столиці України.
Долучайтесь до нас у Facebook