Авторизація

» » » З дня трагедії на ЧАЕС рівень радіації зменшився в 10 тисяч разів

З дня трагедії на ЧАЕС рівень радіації зменшився в 10 тисяч разів

З дня трагедії на ЧАЕС рівень радіації зменшився в 10 тисяч разівПро це заявив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

2 червня 2016 року Верховна Рада України прийняла у першому читанні президентський законопроект № 4437, який регулює діяльність у зоні відчуження. За прийняття проголосував 261 народний депутат.

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак вважає, що прийняття даного законопроекту дасть можливість розпочати перетворення зони відчуження на екологічно безпечну територію змін, реформ та інновацій.

«За 30 років зона відчуження стала набагато безпечнішою. З дня трагедії рівень радіації зменшився в 10 тисяч разів. Це означає, що і ми повинні змінити своє ставлення до зони відчуження. Прийняття законопроекту дає можливість нам як державі рухатися від трагедії через зміни до розвитку», - зазначив Міністр.

Остап Семерак переконаний, що цей законопроект дасть серйозний поштовх для розвитку наукової, туристичної та економічної галузей.

«Після зупинки роботи Чорнобильської АЕС магістральні електромережі високого напруження не використовуються за призначенням. А це досить великі території, які можна і необхідно застосувати для будівництва сонячних електростанцій. Найбільш екологічною є сонячна альтернативна енергетика, але відсутність прав розпорядження землею у зоні відчуження не давала можливості розпочати там будівництво сонячних електростанцій»,- зазначив Остап Семерак.

За словами Міністра екології та природних ресурсів України, саме з метою вирішення на законодавчому рівні земельного питання Президентом України Петром Порошенком було внесено на розгляд Парламенту проект Закону України (реєстр. № 4437 від 14.04.2016) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання окремих питань правового режиму території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Внесення змін у законодавство України дає можливість врегулювати питання розпорядження землями державної власності у зонах відчуження та видачі дозволів на спеціальне водокористування водних об’єктів у такій зоні центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства.

Окрім того, даний закон дозволяє розпочати проведення наукових досліджень на території, яка зазнала забруднення та врегульовує містобудівну та архітектурну діяльності у зоні відчуження.

«За 25 років ніхто не звертався з вимогою надати дозвіл на використання результатів наукових досліджень у зоні відчуження. Відзначу, що на світовому ринку науки досвід українських вчених є у великому попиті», - зазначив Остап Семерак.

Міністр також нагадав, що Президентом України вже підписаний Указ про створення на території зони відчуження Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

«На території зони відчуження буде створено Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник та інші об’єкти природо-заповідного фонду. Саме в такий спосіб ми розпочнемо процес реінтеграції постраждалої території», - зазначив Остап Семерак.

Також Міністр подякував представникам Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та всім народним депутатам України за підтримку законопроекту.

«До розгляду в другому читанні законопроект буде спільно допрацьований, і я сподіваюся найближчим часом ухвалений», - зазначив Остап Семерак.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Август 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031