Авторизація

» » » Близько 46% населення світу знаходиться у невільному медіа-середовищі

Близько 46% населення світу знаходиться у невільному медіа-середовищі

Близько 46% населення світу знаходиться у невільному медіа-середовищіПро це йдеться в щорічній доповіді Freedom House про свободу преси в світі, опублікованій на сайті міжнародної правозахисної організації.

У минулому році частину світового населення, яке користується вільною пресою, становила лише 13%. Таким чином, менше ніж один з семи чоловік живе в країнах, де охоплення політичних новин є надійним, безпека журналістів гарантується, а втручання держави в ЗМІ є мінімальним.

У той же час, 41% населення світу перебуває у частково вільної медіа-середовищі, а 46% – у невільній.

Країни, в яких відбувся найбільший спад рівня свободи преси в 2015 році, – Бангладеш, Туреччина, Бурунді, Франція, Сербія, Ємен, Єгипет, Македонія і Зімбабве.

Україна відноситься до частково вільних країн за рівнем свободи мас-медіа. Стан свободи преси в нашій країні оцінено пункту 53 із 100. Роком раніше було 58. Зазначимо, чим ближче цей показник до одиниці, тим більш вільною є медіа-сфера країни. "Реалізація перспективних нових законів про ЗМІ дає можливість просувати свободу преси (в Україні - ред.), хоча конфлікт на сході, як і раніше представляє серйозну небезпеку для журналістів", - йдеться в доповіді.

На різке зниження рівня свободи преси в 2015 році вплинули два фактори: загострене партійності та поляризації в медіа-середовищі країн, а також ступінь залякування та фізичного насильства, з якими стикаються журналісти. Ці проблеми найбільш гостро стояли в країнах Близького Сходу.

При цьому, навіть у більш відкритою медіа-середовищі Європи журналісти зіткнулися з тиском з боку терористів і, певною мірою, з боку урядів власних країн.

Крім того, у звіті визнали Росію новатором сучасної державної пропаганди. Як зазначається, РФ розширила зусилля, щоб жорстко контролювати новини для внутрішньої аудиторії. Росія маніпулює на темах, які стосуються декількох геополітично значущих сусідів – України, Молдови, країн Балтії та країн Центральної Азії. Стан свободи преси в Росії оцінили в 83 пункту з 100.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Август 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31