Митрополит ПЦУ Епіфаній повідомив про юридичне припинення релігійних організацій "Київська Патріархія УПЦ КП" та "Патріярхія УАПЦ". Джерело: Архіієпископ ПЦУ Євстратій (Зоря)
Деталі: За повідомленням Зорі, оголошення про припинення існування двох патріархій Епіфаній зробив під час засідання розширеного Архієрейського
собору, що проходить 14 грудня у Києві з нагоди річниці створення єдиної помісної церкви. Зоря також навів відповідні дані з Єдиного держреєстру юросіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Мін'юсту.
Читайте також:
Митрополит Епіфаній: За спиною Філарета грають деякі проросійські сили Автокефалія Православної Церкви України: як це було Отці і діти. Чому сваряться патріарх Філарет та митрополит Епіфаній Нагадаємо,14 грудня Православна церква України проводить розширений
архієрейський Собор з нагоди річниці створення єдиної помісної церкви.
15 грудня 2018 року українські церкви об’єдналися у єдину Православну
церкву України, її очолив митрополит
Епіфаній. Представники Російської православної церкви (УПЦ МП) переважно відмовилися визнати її, але окремі парафії переходять у ПЦУ.
5 січня 2019 року у Стамбулі підписали
томос про
автокефалію української церкви, 6 січня патріарх Варфоломій
передав його митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.
Почесний патріарх ПЦУ Філарет
не захотів висловлювати підтримку предстоятелю церкви митрополиту Київському і всієї України Епіфанію. Він заявляє, що УПЦ Київського патріархату не було ліквідовано і намагається довести це у судах.
Священний синод Української Православної Церкви (ПЦУ) вирішив створити для почесного патріарха
Філарета релігійну організацію в складі ПЦУ у формі місії. Окрім цього Синод надав Філарету право для пожиттєвого проживання в комплексі будівель за адресою місто Київ, вулиця Пушкінська, 36 та пожиттєве право на звершення богослужінь у Володимирському соборі.
Собор ієрархів Грецької церкви 12 жовтня
визнав автокефальну Православну Церкву України. Елладська церква стала першою після Вселенського Патріархату з-поміж помісних православних церков світу, яка визнала ПЦУ та вступає з нею у євхаристійне спілкування.
Надзвичайний синод Російської православної церкви уповноважив главу РПЦ патріарха Кіріла не згадувати під час богослужінь предстоятеля Елладської православної церкви Ієроніма. Згодом РПЦ
припинила євхаристійне спілкування з главою Елладської церкви 3 листопада за те, що той визнав автокефалію Православної церкви України.
У свою чергу Польська автокефальна православна церква заявила
про невизнання Православної церкви України.
Долучайтесь до нас у Facebook