Авторизація

» » » Слідство у справі Шеремета підозрює 5 осіб

Слідство у справі Шеремета підозрює 5 осіб

Слідство у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета підозрює щонайменше п’ятьох людей: медсесрту одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря й волонтера Юлію Кузьменка, музиканта й добровольця Андрія Антоненка, добровольців Владислава та Інну Грищенків. Про це керівники правоохоронних органів повідомили на брифінгу у Києві, тоді як обшуки у підозрюваних тривають. Начальник кримінальної поліції Євген Коваль розповів, як встановлювали цих осіб, які засвітилися у різних справах і спершу не виглядали як група. Допомогли правоохоронцям у цьому непрямі докази та записи телефонних розмов. Проаналізувавши інформацію щодо 35 фактів подібних злочинів, слідство з чотирьох основних версій вбивства Шеремета – помилка в об’єкті злочину, побутові та міжособистісні мотиви, професійна діяльність чи дестабілізація – зупинилося на останній версії: дестабілізація ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи.
Особливу увагу слідчих привернули два злочини: підрив електроопори в Херсонській області 21 листопада 2015 року та невдалий замах на бізнесмена Ч. у Косові Івано-Франківської області влітку 2018 року Одним із фігурантів був Андрій Антоненко, а він тісно спілкувався з Юлією Кузьменко та громадянином К, "Електриком" (Петром Кияном – ред.), які є співмешканцями Із ними спілкувалися також громадянин В., псевдо "Пістолет", Владислав Грищенко ("Буча") та Інна Грищенко ("Пума"), які причетні до замаху в Косові. Коли Грищенка затримали, слідчі зафіксували, що на судові засідання ходять друзі затриманих, – і виявили групу. Коваль показав записи, які свідчать: виклик на допит у справі Шеремета одного з членів групи не викликав подиву у членів групи і сприймався ними як загроза. Після першої повістки представники групи занервували – Ваня-"Пістолет" покінчив життя самогубством наступного дня після виклику на допит, "Електрик" намагався накласти на себе руки. Інна Грищенко розцінила самогубство "Пістолета" як сприятливий для них факт і все складається "так, як нам треба". Вона говорила чоловікові Владиславу (це є на записах): "Він не вивіз Шеремета. Думаю, що Шеремет – це було останнє… Тобі це буде в плюс, тепер вертіти будемо, як хочемо". "Ми виокремили підозрюваних: Яна Дугарь, Юлія Кузьменко, Антоненко і подружжя Грищенків. А крім цього слідство надало на експертизу… відеозразки з камер, розташованих поблизу місця вбивства Шеремета", – сказав Коваль. Слідство провело аналіз ходи фігурантів. Зокрема, Яна Дугарь потрапила на камери і її ідентифікували як людину, яка знімала авто Шеремета до закладання вибухівки. За версією правоохоронців, вибухівку під авто співзасновниці "Української правди" Олени Притули, яким користувався Шеремет, закладала Юлія Кузьменко, а допомагав Андрій Антоненко.
Слідство у справі Шеремета підозрює 5 осіб
Скрін-шот Коваль зазначив, що поліцейські: здійснили 800 вийомок документів і інформації, зокрема в мобільних операторів; допитали більше 3700 осіб; призначили й провели 47 експертиз, зокрема комплексних;, відпрацювали 570 будинків і близько 4300 квартир; проаналізували понад 80 мільйонів телефонних з’єднань і 40 тисяч абонентів; дослідили відеозаписи з 221 камери спостереження (тривалість записів становив від 5 до 2 місяців); склали схему ймовірного руху злочинців. Знати більше: Буча та Пума. Як арешт добровольців може бути пов'язаний зі справою Шеремета 3 роки без відповіді. Що відбувається у розслідуванні вбивства Павла Шеремета

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Октябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031