Авторизація

» » » Рада проголосувала за останній законопроєкт для "промислового безвізу" з ЄС

Рада проголосувала за останній законопроєкт для "промислового безвізу" з ЄС

Верховна рада підтримала у першому читанні законопроєкт 2172 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду. Як повідомляє "Європейська правда", за ухвалення даного законопроєкту у першому читанні проголосувало 310 депутатів. У коментарі "Європейській правді" співавтор проєкту, народний депутат Роксолана Підласа ("Слуга народу") повідомила, що монобільшість розраховує на його ухвалення в цілому в грудні. Ухвалення відповідного закону є однією з останніх умов, які має виконати Україна для початку переговорів із ЄС щодо підписання перших договорів про запровадження "промислового безвізу", тобто спрощеного експорту промислових товарів з України до ЄС без додаткової сертифікації.
Роксолана Підласа у своєму Facebook навела його ключові принципи:
Скасовуємо штрафи за формальні порушення. Інспектор в першу чергу має надати рекомендації про усунення порушень, і лише за повторне порушення штрафувати.
Встановлюємо чіткі "червоні лінії" для перевіряльників. Забороняємо виймати будь-які документи на підприємстві, окрім тих, що стосуються перевірки та необхідні для встановлення постачальника.
Захищаємо маленький бізнес: відповідальність за небезпечну продукцію несе імпортер або виробник, а не торговець.
Скасовуємо безкінечні "поєднані" перевірки, коли інспектор міг тримати підприємця в підвішеному стані місяцями. Обмежуємо максимальні строки перевірок.
Посилюємо відповідальність за недопущення на перевірку. Сьогодні порушнику, який торгує контрабандою та фальсифікатом, легше заплатити 340 грн штрафу, ніж нести відповідальність. Це породжує беззаконня.
Усуваємо дублювання контролю різними органами за одним і тим же видом продукції".
За словами Підласи, сьогодні інспектори замість того, щоб перевіряти і запобігати порушенням, здійснюють "покарання і здирництво". "А продавці дійсно небезпечних товарів відбуваються мізерними штрафами чи хабарями. Страждає доброчесний виробник, страждає споживач. Ми захистимо українського виробника від контрабанди та фальсифікату - неякісних, а подекуди й небезпечних товарів, які є скрізь", - каже вона. Нові принципи ринкового нагляду змусять інспекторів перевіряти не бізнес, а небезпечну продукцію, підкреслила радниця міністра. Читайте також: Міністр економіки розказав про пріоритети на європейському напрямку "Промисловий безвіз": оціночна місія ЄС може прибути вже у першій половині 2020 року Нагадаємо:
Угода про асоціацію України та ЄС передбачає перспективу укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції (ACAA, або так званий "промисловий безвіз").
Спочатку АСАА може охоплювати один або кілька секторів, з поступовим розширенням на всі передбачені в Угоді 27 секторів.
Потенційно ACAA може охопити до п’ятої частини українського експорту до ЄС, передусім продукцію машинобудування, полегшивши торгівлю і піднявши імідж української продукції на глобальних ринках.
Наразі виконана Україною підготовча робота (гармонізація законодавства, інфраструктури якості та ринкового нагляду з нормами ЄС) дозволяє укласти ACAA як мінімум у трьох секторах.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Август 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31