Авторизація

» » » Хто замінить В’ятровича: Що відомо про кандидатів на посаду голови Інституту національної пам’яті

Хто замінить В’ятровича: Що відомо про кандидатів на посаду голови Інституту національної пам’яті

Хто замінить В’ятровича: Що відомо про кандидатів на посаду голови Інституту національної пам’яті
Хто замінить В’ятровича: Що відомо про кандидатів на посаду голови Інституту національної пам’яті
Володимир В'ятрович
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
7 листопада відбудеться перший етап конкурсу на посаду голови Українського інституту національної пам’яті. Дев’ятеро кандидатів складатимуть іспит на знання іноземної мови, після чого на них чекатиме наступний етап.
У контексті цього розповідаємо про перипетії з призначенням нового голови Інституту національної пам’яті та про суспільно-політичне значення УІНП.
УІНП у 2019 році
18 вересня 2019 року Володимира В’ятровича звільнили з посади очільника Українського інституту національної пам’яті, яку він обіймав останні п’ять з половиною років. Одразу після цього виконувачкою обов’язків очільника Інституту стала його заступниця Аліна Шпак. Сам же Володимир В'ятрович повідомив, що не планує брати участі у конкурсі та повторно приходити на свою стару посаду.
29 вересня стало відомо, які саме вимоги висуваються до претендентів на посаду очільника УІНП. Так, відповідно до розпорядження прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, претенденти повинні мати вищу освіту (не нижче магістра), не менше семи років робочого стажу, досвід роботи на керівних посадах державної служби (не менше трьох років) або досвід реформування у великих організаціях. Також кандидати мають вільно володіти державною мовою та іноземною – тією, що є однією з офіційних мов Ради Європи.
Новий голова заступить на посаду на 5 років та матиме посадовий оклад у розмірі 24 тисячі гривень.
Більше про те, що принесе суспільству зміна голови Українського інституту національної пам'яті, можна прочитати у великому матеріалі за цим посиланням.
Трохи про ексголову УІНП
Загалом українське суспільство було здивоване та обурене звільненням Володимира В’ятровича з посади очільника УІНП. Саме він свого часу розсекретив архіви КДБ та став чи не найголовнішим за останні роки дослідником справжніх організаторів геноциду українського народу. В’ятровичу 39 років, він – історик, публіцист, громадський діяч, автор семи книг та співавтор ще трьох. У 2013-2014 роках був учасником Громадського сектору Євромайдану.
У 2008-2010 роки, обіймаючи посаду директора архіву Служби безпеки України, Володимир В’ятрович розсекретив таємні архіви КДБ, зробивши доступ до них відкритим. У 2010-2011 роках він працює старшим запрошеним дослідником Українського наукового інституту Гарвардського університету (США). Пізніше – у 2012 році – працює з документами Інституту Гувера у Стенфордському університеті (США).
У 2002 році В’ятрович відкрив неурядову дослідницьку установу – Центр досліджень визвольного руху, котрий у співпраці з СБУ створив Національний музей жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» у Львові у колишній в'язниці КДБ та гестапо. Також Володимир В’ятрович доклав зусиль до створення електронного архіву, де зібрано 14 тисяч документів.
Про кандидатів на посаду голови УІНП
У Національному агентстві України з питань державної служби повідомили, що на посаду голови Українського інституту національної пам'яті зареєструвалися дев'ятеро осіб.
1. Христенко Стефан Володимирович. У 2016 році закінчив юридичний факультет КНУ імені Т. Шевченка, наразі вивчає право у Копенгагені.
Хто замінить В’ятровича: Що відомо про кандидатів на посаду голови Інституту національної пам’яті

Стефан Христенко
Відповідно до заповненої ним декларації зараз є тимчасово безробітним та не володіє майном, яке б цілком належало лише йому.
2. Руденко Сергій Борисович – кандидат культурології, фахівець з музейної справи, доцент Київського Національного університету культури та мистецтв.
Хто замінить В’ятровича: Що відомо про кандидатів на посаду голови Інституту національної пам’яті

Сергій Руденко
Працює старшим викладачем КНУКіМ. Він задекларував 54 240 гривень заробітної плати за основним місцем роботи та 136 571 гривню зарплатні, отриманої за сумісництвом.
3. Коростишевський Сергій Аркадійович наразі є головним спеціалістом у Міністерстві охорони здоров’я України. Раніше працював на різних посадах у Департаменті транспортної інфраструктури КМДА, Міністерстві інфраструктури, Міністерстві соціальної політики, Міністерстві регіонального розвитку та інших державних установах. Кандидат задекларував 36059 гривень заробітної плати.
4. Решетченко Дмитро Володимирович – кандидат історичних наук. До березня 2019 року працював начальником відділу Центрального державного архіву зарубіжної україніки.
Хто замінить В’ятровича: Що відомо про кандидатів на посаду голови Інституту національної пам’яті

Дмитро Решетченко
Він задекларував 229473 гривень заробітної плати за основним місцем роботи, дві земельні ділянки на Хмельниччині та квартиру у Києві.
5. Шамайда Тарас Анатолійович у 90-ті роки працював у пресслужбі політоб’єднання «Народний Рух України», пізніше був обраний депутатом Київської міської ради.
Хто замінить В’ятровича: Що відомо про кандидатів на посаду голови Інституту національної пам’яті

Тарас Шамайда
У 1999 році створив громадську організацію «Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Молодий Рух». У 2012-2014 роках був помічником народного депутата VІІ скликання Павла Розенка. У 2014 році працював помічником нардепа Ганни Гопко. Відповідно до декларації, Тарас Шамайда є власником квартири у Києві і за 2018 рік отримав 212 844 гривень заробітної плати в Управлінні справами Апарату Верховної Ради України.
6. Князев Надія Михайлівна є викладачкою української мови та членкинею Національної спілки журналістів.
Хто замінить В’ятровича: Що відомо про кандидатів на посаду голови Інституту національної пам’яті

Надія Князев
У 1994 році вона закінчила факультет української філології Прикарпатського університету ім. В. Стефаника, а у 2000 році – факультет правознавства КНУ ім. Т. Шевченка.
7. Жижиян Петро Миколайович працює наразі редактором онлайн-видання «Сегодня».
Хто замінить В’ятровича: Що відомо про кандидатів на посаду голови Інституту національної пам’яті

Петро Жижиян
Йому 37 років, він закінчив Запорізький національний технічний університет. Свого часу Петро Жижиян працював у виданні «Європейська правда» та в Офісі віцепрем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
8. Понипаляк Аліна Василівна – кандидатка історичних наук, старша наукова співробітниця Національного музею історії України, авторка у виданні «Історична правда».
Хто замінить В’ятровича: Що відомо про кандидатів на посаду голови Інституту національної пам’яті

Аліна Понипаляк
Аліна вказала у декларації квартиру у Києві та заробітну плату за 2018 рік у сумі 101 301 гривні.
9. Савченко Євгеній Олександрович мешкає на Полтавщині у місті Лубни. Він задекларував квартиру, будинок, пай і автівку марки КІА та річну зарплату, отриману на посаді старшого майстра лісу ДП «Київський лісгосп» у розмірі 45549 гривень. З лісгоспу звільнився у 2019 році.
Чим зараз займається УІНП
Український інститут національної пам'яті, створений 31 травня 2006 року, має на меті відновлення і збереження національної пам'яті, звертати пильну увагу суспільства до історії України та вивчати етапи боротьби за відновлення державності України у XX столітті. Власне, діяльність Інституту направлена на вшанування пам'яті учасників національно-визвольної боротьби, жертв голодоморів і політичних репресій.
В рамках забезпечення вивчення історії українського державотворення, боротьби за відновлення державності та розвінчання історичних міфів Інститутом було реалізовано кілька фундаментальних проєктів. Серед них проєкт «Українська Друга світова: 1939—1945». Фактично це – вебсторінка Українського інституту національної пам'яті про український вимір Другої світової.
Також за ініціативи Інституту було розроблено символ відзначення Дня пам'яті та примирення і Дня Перемоги – червоні Маки пам'яті.
УІНП втілив у життя проєкт «Українська революція 1917—1921» — вебсторінку з фактами про Революцію 1917-1921 років, видатних діячів та історичними документами того часу.
*************
Примітно, що звільнення Володимира В’ятровича з посади голови Інституту національної пам'яті стало чимось на кшталт відкидання новою владою позитивних звершень, досягнутих за часів старої. Так, якщо УІНП не можна ліквідувати, бо це спричинить багато галасу, його потрібно радикально реформувати, почавши, звісно, зі зміни очільника. Що, власне, і сталося.
Про переможця конкурсу на посаду голови УІНП Україна дізнається не пізніше, ніж через 45 днів з дня оприлюднення інформації про його проведення, тобто приблизно наприкінці грудня цього року.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031