Авторизація

» » » Рейтинг Freedom House: Україна є "частково вільною" країною

Рейтинг Freedom House: Україна є "частково вільною" країною

Рейтинг Freedom House: Україна є "частково вільною" країною
Рейтинг Freedom House: Україна є "частково вільною" країною
З відкритих джерел
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Україна опинилася серед "частково вільних країн" у новому рейтингу "Свобода в мережі-2019", який склала правозахисна організація Freedom House.
Вище за Україну розташувалися Киргизстан – ця країна також визнана "частково вільною". Цілком "вільні" Вірменія та Грузія. Водночас "невільними" визнані Азербайджан, Білорусь, Казахстан, Узбекистан та Росія.
Правозахисники Freedom House у своєм звіті відзначають блокування українським урядом приблизно 100 веб-сайтів, в яких поширювалась "російська ідеологія" та розширення діючих санкцій проти російських онлайн-ресурсів.
Окрім того, президентська виборча кампанія продемонструвала широкомасштабні маніпуляції з контентом і викликала питання щодо роль платформ соціальних медіа в політиці України.
Також законодавці в Києві розглядали низку проблемних законопроєктів, які мали б розширити можливості уряду щодо цензури в інтернеті та покарання, але вони так не були прийняті. А уряд України спробував отримати доступ до даних двох журналістів-розслідувачів, що спонукало Європейський суд з прав людини втрутитися у дану справу
Разом з тим, зазначається, що проникнення Інтернету в Україну суттєво не змінилося у 2018–19 роках – він є доступним для більшості населення. Український ринок інформаційно-комунікаційних технологій досить різноманітний, хоча він зазнав певних труднощів, через економічну кризу, після захоплення Криму Росією та через триваючий конфлікт на сході Донбасу.
Експерти Freedom House також зазначають, що влада продовжує притягувати до кримінальної відповідальності користувачів соціальних мереж намагаючись стримати антиукраїнську риторику в Інтернеті, в деяких випадках доходить до ув’язнення людей за поширення в Інтернеті "сепаратистських" або "екстремістських" настроїв.
Окрім того, кібератаки, ініційовані переважно з-за кордону, продовжують становити серйозну загрозу для державних установ, громадських організацій та інфраструктури.
Також у звіті Freedom House підкреслюється, що право на свободу слова надається всім громадянам України відповідно до статті 34 Конституції, але держава може обмежувати це право в інтересах національної безпеки чи громадського порядку і це право використовується на практиці.
Також існують проблеми і з українськими судами, які не вільні від корупції чи політичного втручання.
На окупованому Донбасі взагалі бракує верховенства закону. Користувачів інтернету, особливо журналістів, так звана "влада" звинувачувала і засуджувала у таких злочинах, як "шпигунство" чи "зрада" і підстави цих вироків є досить сумнівними.
Нагадаємо, Міжнародна правозахисна неурядова організація Freedom House внесла окупований Крим у список місць без свободи.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Февраль 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829