Авторизація

» » » Україна, Росія та Білорусь хворі на одну історичну хворобу, – Казінік

Україна, Росія та Білорусь хворі на одну історичну хворобу, – Казінік

Україна, Росія та Білорусь хворі на одну історичну хворобу, – Казінік
Україна, Росія та Білорусь хворі на одну історичну хворобу, – Казінік
ZIK
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
У 1861 році, коли відбулось скасування кріпосного права, в Україні, Росії та Білорусі не створювали додаткових шкіл, а кріпакам не допомагали відчути себе вже не рабами, а вільними людьми. Ці три країни хворі на спільну історичну недугу.
Таку думку в ефірі проекту «Інтерв’ю з Литвиненко» виловив музикант, музикознавець Михайло Казінік.
Він переконаний: Україна, Білорусь та Росія хворі на одну й ту ж історичну хворобу, яка бере початок із 1861 року.
«Тоді відбулось скасування кріпосного права», – пояснив Казінік.
Тоді, на його думку, у всіх трьох країнах потрібно було будувати школи, соціалізувати усіх кріпаків та перевести їх зі стану раба у стан вільної людини.
«Потрібно було звільняти по групах – коли готові села, місця в містах, щоб діти одразу пішли в школи до прекрасних інтелігентних учителів. Однак нічого із такого не зробили», – зазначив музикант.
До того ж, за його словами, «коли вся Європа вчила животворчу латинь», ані в Україні, ані в Росії, ані в Білорусі не було латинських академій.
«Не було епохи Ренесансу – відродження. Коли людина стала не рабом Божим, а творцем», – наголосив Казінік.
Окрім того, на його думку, у цих трьох державах не було й вираженої епохи Просвітництва.
«Усі ці етапи вплинули на суспільство всього світу. Натомість на наших територіях цього не було. Це означає, що будь-які революційні матроси, солдати, депутати, козаки і всі інші зможуть захопити владу в країні, де немає ядра розуміння – ренесансного та просвітницького. У цій системі тільки-но нагадавши рабу, що він раб, той займає своє рабське місце в суспільстві», – заявив Казінік.
Тож він підкреслив: нам не слід користуватись західними школами та західною точкою зору, бо все це виросло на ренесансному підґрунті та латинських школах, яких тут не було.
«Потрібно створювати такі школи, як були колись – гімназії ХІХ століття, куди була запрошена російська та українська інтелігенція, що впливала на стан нації, на стан душ, на уми. Все це спричинило головну роль у тій трагедії, з якої ми ніяк не можемо вибратись», – підкреслив Михайло Казінік.
Як повідомлялось раніше, під час візиту Олександра Лукашенка до України Володимир Зеленський розмірковував над тим, до кого ближчі білоруси: до росіян чи українців.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031