Авторизація

» » » На місці ринку "Деміївський" у Києві збудують комплекс-хмарочос

На місці ринку "Деміївський" у Києві збудують комплекс-хмарочос

Департамент містобудування та архітектури КМДА видав ТОВ "Манхеттен Інвест" містобудівні умови та обмеження на реконструкцію нежитлових будівель продовольчого ринку "Деміївський" по вулиці Ізюмська 1 під багатофункціональний комплекс. Відповідний наказ 26 вересня підписав в.о. обов’язків директора Департаменту Олександр Яструбенко, повідомляє видання "Наші гроші". Висота будівель після реконструкції становитиме щонайменше 85,6 м – орієнтовно 30 поверхів. Остаточну висоту буде визначено проектною документацією.
На місці ринку "Деміївський" у Києві збудують комплекс-хмарочос

Відповідно до Генплану, ділянки, де запланована "реконструкція", є територією громадських будівель та споруд, де житлова забудова заборонена.
Попри це у МУО зазначено дані, як при проектуванні забудови вираховувати щільність населення в межах житлової забудови.
На місці ринку "Деміївський" у Києві збудують комплекс-хмарочос

Реконструкція ринку "Деміївський" запланована на трьох комунальних ділянках загальною площею 1,17 га, які ТОВ "Манхеттен Інвест" отримало в оренду 1 березня 2018 року на підставі рішення Київради. Київрада передала ділянки фірмі в оренду на 25 років для експлуатації та обслуговування нежитлових будівель і споруд на вул. Ізюмській 1 у зв’язку з набуттям фірмою права власності на ці приміщення загальною площею 4613 кв м у 2017 році. Цільове призначення вказаних ділянок: для будівництва та обслуговування будівель торгівлі. Відповідно до МУО, забудовник це цільове призначення ділянки (вид використання) має змінити, привівши його у відповідність до намірів щодо забудови.
На місці ринку "Деміївський" у Києві збудують комплекс-хмарочос

Як свідчать судові рішення, зміна виду використання ділянки фактично є зміною її цільового використання, а відтак, в силу вимог чинного законодавства, вона має здійснюватися за відповідним проектом землеустрою із дотриманням встановленої процедури. У МУО вказується, що ділянки по вул. Ізюмській, 1 потрапляють у межі історичного центру Києва, історичного ареалу, центральної планувальної зони, згідно з рішенням Київради від 28.03.2002. При розробці проекту фірма зобов’язана отримати висновок від уповноважених органів охорони культурної спадщини. Також їй рекомендовано проектну документацію надати на розгляд науково-методичної ради Мінкультури та консультативної ради з питань охорони культурної спадщини Департаменту охорони культурної спадщини КМДА. "Наші гроші" зазначають, що ділянки потрапляють у санітарно-захисну зону від промислових об’єктів та в зону забруднення ґрунтів Цезієм-137, в зону підтоплень природного та техногенного характеру, в зону звукового тиску до 75 дБ та в зону особливого контролю (смуги повітряних підходів). Також частина ділянки потрапляє в охоронну зону повітряних ліній електропередач. Передісторія:
У 2004-2010 роках ТОВ "Манхеттен" отримало 1,17 га по вул. Ізюмській, 1 в оренду для будівництва ринку "Деміївський". У подальшому фірма відмовилася від права користування ділянкою на користь ТОВ "Манхеттен Інвест" внаслідок передачі майна.
Засновником і директором ТОВ "Манхеттен Інвест" є Олександра Гнітецька.
ТОВ "Манхеттен Інвест" входить до складу засновників ТОВ "Манхеттен" разом з Олегом Брігінцем та Юрієм Карабанем. Керівником ТОВ "Манхеттен" є Сергій Рашко.
Олександр Клюзнер був одним із засновників ТОВ "Манхеттен" до 2016 року. У 2013 році він як "власник ринків у Києві" увійшов до складу робочої групи з питань діяльності ринків при Раді підприємців при Кабміні.
З 2008-го до 2016 рр Клюзнер був співзасновником ТОВ "Козак", на орендованій ділянці якого на Ревуцького 40 поблизу ст. м. "Харківська" був ринок. Цей ринок у 2016 році знесли, на цій ділянці група Perfect Group, яку контролює нардеп від ОПЗЖ Дмитро Ісаєнко, почала будувати ЖК "Лебединий". Водночас, ТОВ "Козак" увійшло в орбіту Perfect Group.
У 2016-го та у березні 2019 рр на Деміївському ринку у Києві сталися великі пожежі.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930