Авторизація

» » » У БФ «Пацієнти України» заявили, що МОЗ блокує закупівлю ліків на 1,6 млрд грн

У БФ «Пацієнти України» заявили, що МОЗ блокує закупівлю ліків на 1,6 млрд грн

У БФ «Пацієнти України» заявили, що МОЗ блокує закупівлю ліків на 1,6 млрд грн
Ліки. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Благодійний фонд «Пацієнти України» заявляє про блокування Міністерством охорони здоров’я закупівлі лікарських засобів на суму 1,6 млрд грн через міжнародні організації.
«БФ «Пацієнти України» стривожені зривом закупівельного процесу, що фактично відбувається в стінах Міністерства охорони здоров’я з моменту призначення нового керівництва. (...) На сьогодні в МОЗ заблоковано підписання низки документів для здійснення закупівель лікарських засобів та медичних виробів», – йдеться в прес-релізі фонду, переданому агентству «Інтерфакс-Україна».
В організації заявляють, що МОЗ не погоджує кошторисів, які подали міжнародні організації для здійснення закупівель за кошти бюджету 2019 року, що унеможливлює перерахування коштів постачальникам. Зокрема, за інформацією «Пацієнтів України», наразі не підписано кошториси за такими напрямами держзакупівель, як серцево-судинні захворювання, доросла і дитяча онкологія, цукровий діабет, орфанні метаболічні захворювання, нанізм, хвороба Гоше, мукополісахаридоз, розсіяний склероз, перитонеальний діаліз, летальність, донорство крові, антиретровірусна терапія, трансплантація, імунопрофілактика.
За інформацією БФ, МОЗ також не підписує графіки постачання закуплених товарів та окремі додаткові угоди з міжнародними організаціями. «МОЗ України не відповідає на поточні робочі листи від міжнародних організацій. Загалом у рамках співпраці з міжнародними спеціалізованими організаціями заблоковано поставки ліків і медичних виробів на загальну суму 1,6 млрд грн», – заявляють у фонді.
Крім того, у БФ «Пацієнти України» заявляють, що «останні тижні не проходять засідання Постійної робочої групи з питань профільного супроводу державних закупівель».
«Саме ця група є ключовою в ухваленні рішень щодо закупівель, погодження оперативних і стратегічних питань. У зв’язку з цим відкладається погодження номенклатури на 2020 рік, що згодом призведе до виникнення тривалих перерв у забезпеченні ліками», – повідомляє фонд.
«Пацієнти України» просять керівництво МОЗ «звернути увагу на ці кричущі факти щодо зриву закупівельного процесу» та «наполягають на повному відновленні закупівельного процесу і постачанні вже закуплених ліків та медичних виробів до регіонів України».
«Важливо якомога швидше відновити функціонування Постійної робочої групи щодо супроводу держзакупівель для запобігання тривалому провалу в доступі до лікування тисяч пацієнтів», – наголошують у фонді.
Нагадаємо, раніше працівники МОЗ оприлюднили відкритий лист – звернення до Прем’єр-міністра Олексія Гончарука, в якому заявляють, що у міністерстві майже місяць не підписуються важливі документи, зриваються закупівлі лікарських засобів та виробів для важкохворих українців, а також зриваються закупівлі вакцин, зупинена реалізація міжнародних проєктів технічної підтримки, в тому числі і за квотою Світового банку, заблоковані субвенційні платежі регіонам.
Минулого тижня Верховна Рада підтримала в цілому законопроект №1076, в якому фактично запропоновано нову редакцію закону про публічні закупівлі. Ухвалена редакція законопроекту передбачає продовження закупівлі лікарських засобів за кошти держбюджету через міжнародні організації ще на два роки.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31