Авторизація

» » » Оновлені правила отримання субсидії: Чому українці платитимуть більше за ЖКП

Оновлені правила отримання субсидії: Чому українці платитимуть більше за ЖКП

Оновлені правила отримання субсидії: Чому українці платитимуть більше за ЖКП
Оновлені правила отримання субсидії: Чому українці платитимуть більше за ЖКП
Заява про призначення житлової субсидії. Фото: УНІАН
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Кабінет міністрів України вчергове затвердив зміни механізму отримання субсидій на сплату житлово-комунальних послуг. У Міністерстві соціальної політики заявили, що уточнення дозволять деяким категоріям громадян безперешкодно отримати державну допомогу.
Розповідаємо детально, хто і як зможе оформити субсидію на оплату ЖКП в опалювальному сезоні 2019-2020.
Зміни до законодавства
Днями у Міністерстві соціальної політики повідомили, що було ухвалено постанову щодо спрощення умов призначення житлових субсидій окремим категоріям населення. Про це зокрема розповіла глава відомства на своїй сторінці у Facebook. "Таким чином, напередодні нового опалювального сезону ми полегшуємо умови отримання субсидій тим категоріям населення, які раніше мали з цим проблеми", - заявила Юлія Соколовська.
За словами глави Мінсоцполітики, постанова стосується:
дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ),
військовослужбовців,
громадян старших 60 років, що перебувають у шлюбі та мешкають у сільській місцевості.
Так, уряд дозволив нараховувати грошову допомогу на оплату ЖКХ дитячим будинкам сімейного типу на норму, що перевищую соціальну. Таке рішення мають приймати комісії, утворені районними, районними у м. Києві та Севастополі держадміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах. Дозволено нараховувати на понаднормову площу в розмірі 50% від соціальної норми житла.
Окрім цього, урядовці дозволили і отримувати субсидії тим, хто має у власності причіп. Раніше виключенням становила тільки наявність мопеда. Також не будуть враховуватися транспортні засоби, придбані батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу.
До доходу ДБСТ не буде враховуватися матеріальна допомога та стипендія дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також придбані ними транспортні засоби.
Субсидія військовослужбовцям призначатиметься без отримання інформації про сплату ними єдиного соціального внеску.
У сільській місцевості під час призначення житлової субсидії не будуть враховуватися доходи одного з подружжя пенсійного віку, який зареєстрований за іншою адресою (це дозволить їм отримати допомогу на оплату житлово-комунальних послуг).
Також в уряді постановили, у разі відмови громадянина добровільно повернути суму надміру перерахованої та виплаченої житлової субсидії питання про її примусове стягнення вирішується у судовому порядку. Цим питанням займається орган, який призначив житлову субсидію.
За комунальні послуги доведеться платити більше
При цьому важливо, що своїм рішенням Кабмін вніс також зміни в інший нормативний документ - до постанови "Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних" №1156 від 27.07.1998. Зокрема, пропонується замінити відсоток у формулі розрахунку обов’язкового платежу з 15 на 20%.
Тож, обов’язковий відсоток за ЖКП, які українці мають сплачувати самі, збільшиться, в середньому, на 5%.
Так, якщо родина отримує 2 мінімальні пенсії, то при розрахунку раніше її витрати на ЖКП становили близько 12% (375 грн), після введення змін обов’язковий платіж становитиме орієнтовно 17% або 532 грн.
Проте це ще не всі зміни, які чекають не тільки субсидіантів, а й усіх українців, які отримують соціальні виплати.
Кабінет міністрів України має намір не враховувати розмір прожиткового мінімума при розрахунку близько 150 соцвиплат.
"Ініціатива передбачає "відв’язку" понад 150 видів соціальних виплат та фінансових показників від прожиткового мінімуму. При цьому пенсії та допомога малозабезпеченим сім’ям залишаться єдиними видами виплат, "прив’язаними" до прожиткового мінімуму. Розмір всіх інших виплат пропонуємо встановлювати в абсолютних цифрах і переглядати їх кожного року при прийнятті Державного бюджету", — повідомила Соколовська.
Чиновниця зазначила, що зменшення розміру виплат не передбачається: "Для деяких категорій населення розмір виплат навіть збільшиться. Але це дозволить реально допомогти сім’ям. Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям стане більш ефективною. Для сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, розміри виплат будуть збільшуватися".
Проте цілком об’єктивні обставини змушують очікувати дійсного зменшення розміру соцвиплат. А враховуючи, що при розрахунку субсидії враховується прожитковий мінімум, то субсидійні виплати також можуть зменшитися. По-перше, невідомі абсолютні цифри, і наскільки вони будуть відображати реалії української економіки.
По-друге, якщо в Мінсоцполітики пропонують переглядати розмір виплат при прийнятті Державного бюджету, то очевидно таку процедуру проводитимуть раз на три роки. Адже наступний Держбюджет в уряді планують приймати саме на такий термін. Враховуючи, що постачальники ЖКП переглядають тарифи мінімум раз на рік, то, очевидно, субсидія за ними не "вженеться".
Це перші, основні, питання щодо забезпечення українців соціальною допомогою. Після оприлюднення деталей реформи, їх стане значно більше.
*****
Дізнатися, які зміни з систему субсидіювання внесли урядовці восени, можна за посиланням.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31