Авторизація

» » » Чому топіарі? Тому, що це красиво і зберігає природу!

Чому топіарі? Тому, що це красиво і зберігає природу!

26 жовтня в с. Старуня Богородчанського району Івано-Франківської області о 14:00 відбудеться відкриття фестивалю «Топіарі Арт – раут», який запрошує гостей на звану вечірку у стилі топіарі. Саме слово «topiary» походить від грец. τόπος – місце, де розміщені візерункові або уявні фігури, скульптури для ландшафту. Майстри топіарі надають рослинам різні форми, наприклад тварин, архітектурних споруд, людей.
Чому топіарі? Тому, що це красиво і зберігає природу!

У природно- геологічному заповіднику Старуня започатковується «Парк Льодовикового періоду» у стилі топіарі. Відтепер історію про культуру наших пращурів, наше коріння розповідатимуть не тільки науковці, але й митці - майстри топіарі.

Багата культурно-історична спадщина села Старуня, яка має єдиний в Україні діючий грязьовий вулкан, налічує кілька сотень артефактів, скарбницю геологічних, археологічних знахідок, знаних у світі. Парк пройде декілька етапів комодифікації, перетворення у сучасний формат. Неначе із часів доби Льдовикового періоду постануть велетенські топіарі-фігури: велетень-мамонт, носоріг, олень. Зустрічатиме гостей топіарі- краманьйонка.
Чому топіарі? Тому, що це красиво і зберігає природу!

Гості фестивалю повернуться в минуле на десятки тисяч років у еру Льодовикового періоду та стануть учасниками справжньої битви за життя людей і тварин, яка буде відтворена у театралізованому шоу - «Вулкан життя». Вулкан емоцій зможуть отримати глядачі від сюрпризу – голографічного 3D- шоу, яке вперше демонструватиметься на фестивалі. Шоу мольфарів перенесе нас у інший таємничий світ прадавньої культури, яка тісно переплітається із сучасністю. Шоу барабанщиків розбудить від забуття і поверне до сучасності.

Фестиваль реалізується в рамках культурно-екологічного проекту «Топіарі Арт – раут», підтриманий Міністерством культури України в рамках проекту «Малі міста – великі враження» та має на меті стимулювати економічний, соціальний, екологічний розвиток території не тільки с. Старуня, але й навколишніх сіл. Парк Льодовикового періоду у стилі топіарі стане родзинкою не тільки Богородчанського району, але й області.

15 річна праця науковців Івано-Франківського інституту нафти та газу, спрямована на дослідження та популяризації феномена с. Старуні набула нового подиху через створення Резиденції науковців та митців, яку очолив Адаменко Олег Максимович – заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії СРСР, доктор геолого-мінералогічних наук, професор кафедри екології Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, академік Української нафтогазової академії, академік Академії наук технологічної кібернетики України.

Результати перших кроків діяльності Резиденції відтворені у виданнях - Старуня: Парк Льодовикового періоду» та «Топіарі Арт-раут - мистецтво топіарі». Видання будуть презентовані на фестивалі.

Партнером проекту є Асоціація сільських, селищних та об’єднаних громад України, яка допомагає у розвитку села Старуня.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31