Авторизація

» » » "Горіла хата, палала": Чому громадськість вибухнула критикою через жарт "95 Кварталу"

"Горіла хата, палала": Чому громадськість вибухнула критикою через жарт "95 Кварталу"

"Горіла хата, палала": Чому громадськість вибухнула критикою через жарт "95 Кварталу"
"Горіла хата, палала": Чому громадськість вибухнула критикою через жарт "95 Кварталу"
95 Квартал
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Українське суспільство вибухнуло критикою на адресу "95 кварталу" та хору імені Верьовки. Причиною для жорсткого громадського обговорення став їхній спільний виступ у "Вечірньому Кварталі". Коміки мали сміливість "пожартувати" над ситуацією з підпалом заміського будинку ексголови Національного банку України Валерії Гонтаревої.
Розповідаємо у чому суть "жарту" та яку оцінку йому дало суспільство.
Із чого все почалося
У новому випуску шоу "Вечірній квартал" студії "Квартал 95" комік Євген Кошовий та жіноча частина національного хору імені Верьовки висміяли підпал будинку ексглави НБУ Валерії Гонтаревої в пісні-пародії "Горіла хата".
Відео виступу було опубліковане напередодні на сторінці студії «Квартал 95» в Youtube.
Як бачимо, під музику української народної пісні "Горіла сосна, палала" Кошовий та хор Верьовки заспівали: "Горіла хата, палала, в Лондоні жінка плакала… Хата горить в Гореничах, а в Лондоні Валерія думає на Велерича… Люди вогонь побачили, допомагати почали, відра схопили, прибігли, в вогонь соляру плескали".
Як відреагували на виступ Гонтарева та Коломойський
Ексголова Національного банку України Валерія Гонтарева розповіла, що про номер кварталівців дізналася від друзів.
"Це сором!!! Насміхатися над людським горем – це неможливо уявити у цивілізованому суспільстві!" – цитує її реакцію "Радіо Свобода".
Відповідаючи на питання, чи розглядала вона можливість замовлення цього номеру олігархом Ігорем Коломойським, Гонтарева зазначила: "Можливо, так і є. Я про це не думала".
Ексголова НБУ переконана, "щодо цинізму "95-го Кварталу" сумнівів давно нема. Але участь у цьому народного хору, це вже сором для всієї країни".
Гонтарева вважає, що немає сенсу звертатися до суду: "Якщо позиватися до суду, то в мене грошей не вистачить на всі ці суди. А ще і суди повністю продажні на користь Коломойського. Ви це й самі бачите".
При цьому вона впевнена, що Коломойський в будь-якому разі заперечуватиме свою можливу причетність до жарту.
А ось Ігор Коломойський навпаки - жартом від кварталівців задоволений. Йому сподобався вислів "згоріла від сорому" та "Валерія думає на Валерича", повідомляє "Радіо Свобода".
На запитання про те, чи не вважає він це зловтішанням над людським горем, Коломойський відповів, що ні. "Так не останнє ж майно згоріло. Що тільки у неї хата згоріла? А скільки на Донбасі хат згоріло?"– зазначив олігарх.
Окрім того, Коломойський відкидає закиди про те, що номер студії "Кварталу 95" про підпал будинку Гонтаревої міг замовити саме він до її Дня народження 20 жовтня.
За його словами, він не брав і не бере участі у створенні контенту "Кварталу 95", тим більше на честь Дня народження Гонтаревої.
Що говорять про виступ політики та громадські діячі
Думки про доречність такого жарту над Гонтаревою традиційно розділилися – є ті, хто засуджують і сам жарт, і участь у виступі хору, а також ті, хто підтримує виступ.
Так, міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський попросив вибачення у Гонтаревої.
"Вибачте, Валерія Олексіївна, мені соромно за Національний заслужений академічний український народний хор України імені Григорія Верьовки", – написав він у Facebook.
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов пояснив, що історія з виступом може мати вплив на інвестиції в Україну.
"Нещодавно 95 квартал та хор Верьовкі виступили з номером "Горіла хата" про пожежу у Гонтаревої. Для зовнішніх інвесторів це виглядає дуже погано", - зазначив міністр.
За його словами, для зовнішніх інвесторів Гонтарева є реформатором банківської системи в Україні. "Більшість зовнішніх інвесторів сприймають Гонтареву як видатного реформатора. За її керівництва, НБУ перейшов на гнучке курсоутворення та інфляційне таргетування. Це технічні терміни, які описують яким чином НБУ сьогодні приймає рішення. Новий тип прийняття рішень дозволив, на думку експертів і інвесторів (і я погоджуюсь), забезпечити низьку інфляцію і стабільність курсу сьогодні", - зазначив Милованов.
За його словами, зовнішні спостерігачі вважають, що Гонтарева знаходиться під тиском від Коломойського через рішення по Приватбанку. До того ж вони не розуміють наскільки сьогоднішня влада є незалежною від Коломойського та інших олігархів.
"95 квартал" асоціюється з владою. І жарти проти Гонтаревоі можуть і будуть сприйматись як підтвердження зв'язків між олігархами і владою. Це може бути несправедливо, але така є реальність. Тому, номер 95 кварталу про Гонтареву прямим чином впливає на інвестиційний клімат в Україні і цей вплив негативний", - підсумував міністр.
Своєю чергою прем’єр-міністр України Олексій Гончарук переконаний, що ситуацію з хором Верьовки не треба прив'язувати до президента.
Особисто він не вважає нормальним сміятися з чужого горя, але "у світі – дуже багато сатиричних видань, команд, у яких є дуже різний стиль. Тому оцінювати гумор політиків чи державних чиновників, на мою думку, дурний тон. Вважаю, якщо б це була якась інша команда, а не "95 квартал" цей гумор узагалі б пройшов незауваженим".
Гончарук підкреслив, що підпал будинку будь-якого громадянина заслуговує лише на засудження, а не на те, що б над цим насміхались. "Я абсолютно переконаний, що президент займає таку ж позицію", - резюмував він.
Водночас народна депутатка від "Європейської солідарності" Ірина Геращенко заявила, що нині виступає категорично проти того, щоб народний хор імені Верьовки закривав і відкривав, як це було досі, сесії Верховної Ради України.
"Раніше хор Верьовки відкривав Гімном сесії ВР. Але ж тепер ВР - філія 95, білєти можна купити прям в ложі бенуар. Тому хор тепер виступає і на подпєвках в кварталу. Огидно. Так втрачається репутація і ім’я, напрацьоване роками. Бренд розчиняється в тупій пошлості", - написала депутатка у Facebook.
Вона зазначила: "Я тепер категорично проти того, щоб хор Верьовки закривав нинішню сесію ВР і відкривав наступну. Цей колектив цієї каденції і за цього керівництва втратили на це моральне право. Нехай і далі тепер підспівують кварталу". Нардепка закликала хор вибачитися.
Лідер партії "Голос" Святослав Вакарчук був, мабуть, самим лаконічним у своїй оцінці. "Історія з Кварталом і хором - дно. Крапка", - написав політик на своїй Facebook-сторінці.
А голова політради партії «Опозиційна платформа - За життя», народний депутат Віктор Медведчук зазначив, що головний висновок, який варто зробити після спільного виступу хору імені Верьовки та «Кварталу 95» наступний:
"Все, що є в Україні красивого, талановитого, що викликає гордість за країну, буде на підспівках у президента Володимира Зеленського та олігарха Ігоря Коломойського".
Пересічні ж українці залишили багато негативних коментарів і під відео на YouTube- каналі і на Facebook-сторінці хору.
Чим все закінчилося
Генеральний директор – художній керівник Національного заслуженого академічного українського народного хору імені Г. Верьовки Зеновій Корінець зазначив, що пісня була "некоректною".
"Цькування зараз почалися, погрози життю. Звичайно, там, у цьому виступі, нічого антидержавного не було. Проте некоректна ситуацією з Валерією Олексіївною сталася. Дійсно, я, мабуть, повинен вибачитися перед нею. Там стібали пана [Ігоря] Коломойського і її", – розповів керівник хору.
Він повідомив, щодо організації виступу контактували від колишнього учасника «Кварталу 95», народного депутата із «Слуги народу» Юрія Корявченкова. Корінець зазначив, що слова пісні були від авторів "Кварталу" і вони йому не дуже сподобались, але він піддався на вмовляння.
Гендиректор хору зазначив, що виступ на концерті «Кварталу» оплачувався "там були два виступи по 15 тисяч гривень згідно з договором".
Прокоментували скандал навколо виступу і в "95-му Кварталі". "Квартал" - це гостра політична сатира, так було, є і буде. Навіть, якщо це не подобається деяким політикам. Саме політики, їх дії і наслідки їх дій, які відчувають мільйони українців, дають нам привід для сатири. Ми вдячні хору імені Верьовки та нам шкода, що заслужений колектив незаслужено піддається інформаційній атаці. Колектив не брав участі в написанні матеріалу, тому, будь ласка, поважайте його", - йдеться у дописі на сторінці "95-го Кварталу" у Facebook.
А от посадовців, які засуджують жарт, учасники колективу запросили на зйомку програми. "Також хотілося б звернутися до міністра культури, молоді та спорту Володимира Бородянського. Пане Володимире, дякуємо вам за вашу реакцію. Ми запрошуємо вас на наступну зйомку "Вечірнього Кварталу", щоб одразу після концерту ви сказали, за що вам соромно, а за що ні", - йдеться в реакції колективу Кварталу.
Втім, перед ексочільницею НБУ так ніхто і не вибачився.
*****
Нагадаємо, у заміському будинку Валерії Гонтаревої на Київщині в ніч з 16 на 17 вересня у сталася пожежа. Більш детально про це у нашому великому матеріалі за посиланням.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31