Авторизація

» » » МОН: 135 вишів пройдуть атестацію для отримання базового фінансування науки

МОН: 135 вишів пройдуть атестацію для отримання базового фінансування науки

МОН: 135 вишів пройдуть атестацію для отримання базового фінансування науки
Автор фото – прес-служба Міністерства освіти та науки України
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Цього року 135 вишів претендують на те, щоб вперше отримати кошти на так зване базове фінансування науки, – саме стільки закладів подали в МОН документи для проходження незалежної атестації.
Про це повідомив перший заступник Міністра освіти і науки Юрій Полюхович під час першого засідання Комісії з питань проведення державної атестації ЗВО в частині провадження ними наукової діяльності, – передає пресслужба МОН.
За результатами атестації визначать кращих – між ними за спеціальною формулою будуть розподілені 100 млн гривень.
«На цей рік держава вперше передбачила кошти на підтримку пріоритетних напрямів наукових досліджень і розробок в університетах – так зване базове фінансування. Це 100 мільйонів гривень. Так ми дамо можливість кращим не залежати тільки від конкурсних грошей, а мати певну основу для побудови тривалої дослідницької політики. Це буде один з перших кроків до того, щоб концентрувати ресурси там, де є успішна і передова наука», – зазначив Юрій Полюхович.
За його словами, оцінюватиметься не університет у цілому, а окремі наукові напрями – їх визначено 7. Загалом виші подали 350 заявок за науковими напрямами:
116 – суспільні науки;
83 – технічні науки;
54 – математичні та природничі науки;
46 – гуманітарні науки та мистецтво;
26 – біологія та охорона здоров’я;
20 – аграрні науки та ветеринарія;
5 – воєнні науки та національна безпека.
«Те, що найбільше заявок ми отримали за напрямом «Суспільні науки», є досить показовим. Це один з результатів того, що вже багато років у нашій країні всі хочуть бути юристами та економістами. Перекіс на ці спеціальності в сфері вищої освіти має відповідний ефект і для науки. І ми дуже сподіваємося, що незалежна атестація дасть можливість змінити ситуацію на краще», – наголосив перший заступник міністра.
Комісія затвердила попередній склад експертних груп за кожним напрямом. Ці експерти до 10 листопада проведуть експертизу за поданими матеріалами ЗВО. Для цього було затверджено спеціальну методику, яка враховує широкий спектр показників наукової діяльності закладу за останні 5 років. Зокрема, оцінюватиметься новизна та практична цінність наукових результатів, інтегрованість у світовий освітньо-науковий простір, перспективи розвитку тощо.
Свої висновки експертні групи нададуть атестаційній комісії, яка має підготувати узагальнений висновок. Після цього МОН повинне затвердити результати атестації та оприлюднити на своєму сайті.
Кожен науковий напрям ЗВО відноситимуть до категорії А, Б, В або визнаватимуть не атестованим. Цього року отримати кошти зможуть ті університети, наукові напрями яких будуть віднесені до групи А. Якщо до цієї групи буде віднесено кілька напрямів одного вишу, то обсяг підтримки визначається окремо для кожного з них.
Ці ЗВО зможуть використати отримані кошти за 2 основними напрямами:
проведення досліджень і розробок в межах наукового напряму;
розвиток інфраструктури, оновлення та модернізація матеріально-технічної бази наукової і науково-технічної діяльності.
Також державне фінансування науки в Україні тепер може відбуватися також у формі грантів – порядок їх надання визначив Уряд.
Нагадаємо, міністерство освіти і науки прагне змінити систему фінансування наукових досліджень в університетах.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31