Авторизація

» » » МОН затвердило стандарт шкільної освіти наукового спрямування

МОН затвердило стандарт шкільної освіти наукового спрямування

МОН затвердило стандарт шкільної освіти наукового спрямування
МОН затвердило стандарт шкільної освіти наукового спрямування
Ганна Новосад. Автор фото – прес-служба Міністерства освіти та науки України
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Міністерство освіти і науки затвердило Стандарт спеціалізованої освіти наукового спрямування.
Відповідний наказ підписала міністр освіти Ганна Новосад, – повідомляє Освіта.
Стандарт визначає зміст спеціалізованої освіти наукового спрямування, що здобувається на рівнях базової та профільної середньої освіти.
Також стандартом визначений загальний обсяг навчального навантаження здобувачів освіти закладів спеціалізованої освіти наукового профілю та додаткові до визначених державними стандартами загальної середньої освіти вимоги до їх компетентностей та результатів дослідно-орієнтованого навчання.
Планується, що здобуття спеціалізованої освіти наукового спрямування має забезпечити розвиток дослідницької компетентності школярів відповідно до їх інтересів і профілю навчання, формування у них цінностей та особистісних якостей, що забезпечують дослідницьку культуру, академічну доброчесність і готовність до дослідницької діяльності.
Спеціалізована освіта наукового спрямування здійснюватиметься шляхом організації дослідно-орієнтованого навчання, основним складником якого є дослідницька діяльність учнів.
Також стандартом передбачено, що навчальні предмети або курси у наукових ліцеях, які відповідають профілю навчання та галузі знань, вивчатимуться здобувачами базової та профільної середньої освіти відповідно до вимог цього нового стандарту. Інші навчальні предмети (курси) вивчатимуться школярами на базовому рівні.
Вивчення навчальних предметів може відбуватись в межах однієї або кількох освітніх галузей шляхом вивчення інтегрованих предметів (курсів) та здійснення міжгалузевих досліджень.
Окрім цього стандартом визначено три профілі навчання школярів закладів спеціалізованої освіти наукового профілю: природничо-математичний, суспільно-гуманітарний та техніко-технологічний профілі навчання.
Нагадаємо, раніше міністр освіти та науки Ганна Новосад заявила, що міністерство освіти і науки прагне змінити систему фінансування наукових досліджень в університетах.»Ми хочемо змінити критерії того, як розподіляється фінансування, щоб воно дійсно йшло великим найкращим колективам, а не розпорошувалося по великій кількості університетів, де не завжди є якісна наука. Також за допомогою окремих інструментів хочемо підтримати молодих науковців, молодих вчених і власне їм надавати можливості мати гранти на свої стажування, відрядження за кордон, на участь в конференціях і так далі», – зазначила очільниця МОН.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Март 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031