Авторизація

» » » Окружний адмінсуд Києва не зміг скасувати забезпечувальні заходи щодо майна УПЦ КП за позовом ПЦУ

Окружний адмінсуд Києва не зміг скасувати забезпечувальні заходи щодо майна УПЦ КП за позовом ПЦУ

Окружний адмінсуд Києва не зміг скасувати забезпечувальні заходи щодо майна УПЦ КП за позовом ПЦУ
Окружний адмінсуд Києва не зміг скасувати забезпечувальні заходи щодо майна УПЦ КП за позовом ПЦУ
Фото: 112.ua
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Окружний Апеляційний суд Києва сьогодні не розглянув позов ПЦУ та Міністерства культури молоді та спорту про скасування забезпечувальних заходів, якими накладено заборону на дії Ліквідаційної комісії на час розгляду позовів УПЦ КП (щодо незаконних дій Міністерства культури і визнання Статуту УПЦ КП таким, що втратив чинність, і щодо незаконності Ліквідаційної комісії УПЦ КП), у зв’язку з відведенням суддів.
Про це розповіла керівник юридичного відділу Київської патріархії УПЦ КП Неоніла Ткаченко. Тепер позов буде розглядатися в іншому суді й іншим складом суддів, повідомляє 112.ua.
«З урахуванням того, що за дивним збігом обставин позов розглядається незмінним складом суддів, вдалося домогтися відводу. У нас виникають об’єктивні сумніви, що в цьому випадку була задіяна система автоматичного розподілу, і на цій підставі ми заявили відвід суддям. Дата наступного засідання й ім’я судді невідомі, оскільки ще невідомі результати автоматичного розподілу», – уточнила Ткаченко.
Тим часом спроби ПЦУ відібрати майно УПЦ КП тривають, розповіла керівник юридичного відділу. Сьогодні представники УПЦ КП прийшли, щоб зафіксувати незаконні дії ПЦУ в будівлі хористів Михайлівського монастиря (Трьохсвятительська, 6м), де під виглядом реставрації відбувається перепрофілювання приміщення: встановлюються морозильні камери, вентиляційні люки. «Це абсолютно несумісно з будівлею такого релігійного призначення», – підкреслила Неоніла Ткаченко.
За її словами, будівля є пам’яткою архітектури, яка внесена до списку ЮНЕСКО. Її передали в користування Київської патріархії. Роботи ПЦУ було розпочато 9 жовтня, коли вже було схвалено забезпечувальні заходи. Представники ПЦУ їх ігнорують. «Попри те, що будівля громадська, представників Київської патріархії всередину не впустили, що незаконно», – говорить Ткаченко.
За її словами, представники ПЦУ в одязі священнослужителів поводили себе агресивно, але завдяки поліції зіткнень вдалося уникнути.
За словами юриста, це не єдиний випадок захоплення майна УПЦ КП: були ще спроби заволодіти монастирями. Раніше представники ПЦУ робили дії щодо майна Феодосіївського та інших монастирів.
«Ми дуже хочемо знати позицію з цього питання нового керівника Міністерства культури молоді та спорту, і поки ми її не бачимо. У справі бере участь ліквідатор Міністерства культури, а позиції самого відомства ми не знаємо. Сподіваємося, що вона буде протилежною тій, яку займав колишній керівник Мінкульту, симпатії якого щодо ПЦУ були занадто відвертими. Він ухвалював рішення на користь ПЦУ, незаконними наказами ліквідував релігійну організацію (УПЦ КП), яка бажає жити. Ми сподіваємося, що новий керівник Міністерства не буде втручатися в релігійні питання, але водночас забезпечить законність, яка сьогодні єдиний шлях вирішити цей конфлікт», – підкреслила Ткаченко, зазначивши, що патріарх Філарет поставив завдання: забезпечити розгляд судових справ у правовій площині неупередженими суддями.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31