Авторизація

» » » Перепис населення в Україні: що питатимуть, коли та навіщо

Перепис населення в Україні: що питатимуть, коли та навіщо

Перепис населення в Україні: що питатимуть, коли та навіщо
Перепис населення в Україні: що питатимуть, коли та навіщо
Перепис населення в Україні стартує у листопаді 2020 року
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
У Державній службі статистики повідомили про Всеукраїнський перепис населення, який стартує вже у наступному році. На його підготовку і реалізацію з держбюджету можуть виділити до 3,5 мільярдів гривень.
Що передбачає перепис населення та взагалі навіщо він Україні, про це – далі.
Як пройде перепис населення-2020
Перший етап перепису українців пройде з 10 по 30 листопада 2020 року – респондентам дадуть ключ для самореєстрації на спеціальному веб-сайті, аби вони самостійно відповідали на запитання у режимі онлайн. Дані будуть деперсоніфіковані, тобто, фактично – анонімні – без імен, прізвищ та адрес проживання. Проте такий інтернет-перепис не буде єдиним способом перепису українців, серед яких, до речі, доступ до інтернету мають всього 70%.
Отож, з 3 по 23 грудня 2020 року переписувачі особисто приходитимуть до українців додому та заповнюватимуть переписну документацію. Однак ця традиційна процедура буде дещо осучаснена – 100 тисяч переписників, найнятих у центрах зайнятості, користуватимуться планшетами. Переписниками зможуть стати безробітні українці, а також студенти, професійні соціологи та економісти.
Аби мінімізувати відмову українців пускати додому переписників зі страху, що це – шахраї, у Держстаті пропонують запрошувати респондентів до спеціально облаштованих переписних дільниць неподалік їхнього місця проживання.
Щоб уникнути помилок через недооблік абощо, 24, 25 та 26 грудня 2020 року Держстат проведе контрольний обхід, рандомно обравши житлові будинки.
Цікаво, що уряд запланував ще й пробний перепис. Він пройде у першій половині грудня 2019 року в Оболонському районі Києва і у Бородянському районі Київської області. «Тестовий» перепис покликаний показати, чи готові люди та онлайн-системи працювати у необхідному режимі, а також як опитувані реагують на питання та які відповіді дають.
Із запланованих на перепис населення 3,5 мільярдів гривень 1,3 мільярди піде на оплату праці переписувачів, 1,54 мільярда – на комп'ютерне обладнання та 48,8 мільйонів – на розробку програмного забезпечення. Оброблятимуть дані півроку, і на це може піти ще до 122 мільйонів гривень.
Востаннє українців «переписували» у 2001 році – тоді в Україні проживало 48 мільйонів 450 тисяч осіб. Наступний перепис було заплановано на 2010 рік, однак його не відбулося.
Команда президента Володимира Зеленського кілька місяців тому запропонувала нестандартний перепис населення, а саме – об'єднання усіх існуючих в Україні реєстрів – виборців, боржників, актів цивільного стану, фондів соціального страхування і соціального захисту населення. Також планувався масштабний перепис населення у електронній формі, проте від цієї ідеї відмовилися.
Навіщо зараз потрібен перепис населення
Декому здається, що перепис населення – це застаріла формальна процедура, яка потрібна, аби просто порахувати українців, що проживають у державі станом на певний рік.
Однак, це лише поверхневий сенс. Насправді детальна статистика життя українців – визначення їхніх статі, віку, місця навчання, роботи, проживання, обсягу та джерел доходів тощо необхідна для планування подальшого життя країни. Так, це потрібно задля грамотного розподілу державного бюджету, дотацій на медицину, науку, освіту, соціальне забезпечення, зокрема, на фінансування субсидій.
Відповідно до офіційних даних на сайті Державної служби статистики, станом на 2019 рік в Україні проживає 41 мільйон 990 тисяч осіб (без урахування населення на тимчасово окупованих територіях). Проте демографи зазначають, що фактично в Україні живе не більше 39 мільйонів осіб. Отож, перепис населення точно визначить кількість осіб, що проживають в Україні.
Перелік питань під час перепису: що запитають
Переписники запитуватимуть українців, хто проживає у їхній домівці постійно, а хто поїхав на певний час. Також спитають, чи не планують самі респонденти виїхати тимчасово або постійно на заробітки.
Переписувачі запропонують респондентам обрати з переліку варіантів джерела своїх доходів: трудова діяльність, приватне сільське господарство, пенсія, соцдопомога, перекази з-за кордону тощо. До того ж, стане відомо, скільки українців працює з дому.
Українців попросять вказати мови, якими вони володіють, наукові ступені, отримані ними, та свій шлюбний стан. Запитають про площу житла, у якому вони мешкають, та благоустрій прибудинкової території. А у жінок віком від 15 років запитають, скількох дітей вони народили.
Усі ці питання допоможуть з’ясувати становище ринку праці в Україні, масштаби фактичної трудової міграції та спрогнозувати вірогідну кількість потенційних трудових мігрантів, з’ясувати точну кількість внутрішньо переміщених осіб, котрі переїхали з Донецької і Луганської областей та окупованого Криму. До того ж, детальне опитування українців допоможе грамотно прописати програму підтримки й розвитку регіонів. Знаючи точну кількість внутрішньо переміщених осіб, їхній вік, місце роботи та проживання, будуть складені коректні списки тих, кому необхідна державна підтримка.
*************
Примітно, що урядовці не відмовляються від перепису населення і на тимчасово окупованих територіях Сходу України. Тим часом Спостерігачі місії ОБСЄ уже виявили факти проведення перепису населення на непідконтрольних Україні районів Донецької області.
У щоденному звіті ОБСЄ йдеться про проведення перепису населення в непідконтрольних Україні районах Донецької і Луганської областей.
«У центрі перепису населення, розташованому в навчальному закладі в Горлівці, три жінки та два чоловіки, які проводили перепис, повідомили Місії, що люди, які збирають дані для нього, пройшли навчання, і що їм видавалися буклети з інструкціями. Поруч із іншим подібним закладом у Горлівці чотири жінки повідомили Місії, що перепис населення був добре проанонсований в ЗМІ, і що мешканці також отримували SMS-повідомлення», - йдеться у звіті ОБСЄ.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31