Авторизація

» » » Державна служба якості освіти України надала роз’яснення щодо навчання учнів у другу зміну

Державна служба якості освіти України надала роз’яснення щодо навчання учнів у другу зміну

Державна служба якості освіти України надала роз’яснення щодо навчання учнів у другу зміну
Державна служба якості освіти України (ДСЯО) щодо двозмінного режиму навчання роз’яснює, що учні 1-2 класів та випускних класів навчаються лише у першу зміну.
Про це повідомляють на сайті ДСЯО.
«Відповідно до статті 66 Закону України «Про освіту» районні, міські ради та ради об’єднання територіальних громад відповідають за реалізацію державної політики у сфері освіти на відповідній території, планують та забезпечують розвиток мережі закладів початкової та базової освіти. Проте організація навчання учнів у дві зміни часто є особливістю роботи закладів загальної середньої освіти великих міст та міст-супутників. Друга зміна у закладі освіти вводиться лише у тому випадку, якщо у школу за місцем реєстрації прийшло значно більше дітей, ніж це передбачено санітарними нормами», – йдеться у повідомленні.
Зазначають, що у листі Міністерства освіти і науки України від 20.08.2019 №1/9-925 «Щодо організації форм здобуття загальної освіти» зазначено, що змінний режим навчання, зокрема перша і друга зміни, може застосуватися при денній та вечірній формах здобуття освіти (з дотриманням державних санітарних правил і норм).
Згідно з пунктом 9.10 Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 14.08.2001 № 63, при двозмінному режимі навчання в другу зміну має розпочатися не пізніше 14 години, закінчитися – не пізніше 19-20 годин.
У відомстві звертають увагу, що учні 1-2 класів та випускних класів навчаються лише у першу зміну. Учні 3-5 класів можуть навчатися у першу зміну або у підзміну з початком занять не пізніше 12 години. Починати заняття як в першу, так і в другу зміну слід в один і той самий час протягом навчального року.
Нагадаємо, Світовий банк представив 5 пріоритетних напрямів подальшого реформування освіти в Україні.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Февраль 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728