Авторизація

» » » Європейський суд дозволив країнам ЄС вимагати від Facebook повсюдного видалення незаконного контенту

Європейський суд дозволив країнам ЄС вимагати від Facebook повсюдного видалення незаконного контенту

Європейський суд дозволив країнам ЄС вимагати від Facebook повсюдного видалення незаконного контенту
Європейський суд вважає, що країни Євросоюзу можуть вимагати від Facebook видалення незаконного контенту з соціальної мережі, причому з акаунтів, зареєстрованих як в ЄС, так і в інших регіонах світу.
Згідно з його рішенням, суд будь-якої з країн ЄС може зажадати від Facebook або іншої соціальної мережі знайти і видалити пости, аналогічні контенту, який вже був визнаний незаконним. Суд також не знайшов у законодавстві Євросоюзу будь-яких обмежень, які не дозволяли б європейським суддям вимагати видалення незаконного контенту повсюдно в світі за умови, що вони робитимуть це «в рамках відповідного міжнародного законодавства».
Європейський суд почав розгляд цієї справи після того, як відомий австрійський політик подала в суд на Facebook, зажадавши від соцмережі видалити коментарі, що дискредитують її, а також схожий контент з акаунтів, зареєстрованих, зокрема, і за межами ЄС. Слідом за цим австрійський суд звернувся до Європейського суду за роз'ясненнями щодо того, якого рівня відповідальності можна вимагати від Facebook.
Рішення Європейського суду є черговою поразкою для американського технологічного гіганта, який стикається зі зростаючим регулятивним тиском з обох боків Атлантики, пише The Wall Street Journal.
У Facebook заявили, що рішення Європейського суду «підриває усталений принцип, згідно з яким одна країна не має права поширювати свої закони, котрі ущемляють свободу слова, на іншу країну».
«Воно також відкриває двері для введення вимог для інтернет-компаній з активного відстеження контенту та інтерпретації, наскільки він еквівалентний контенту, який вже визнаний незаконним», - заявив представник Facebook.
Facebook вже виконує вимоги окремих держав з видалення певного контенту відповідно до їхнього внутрішнього законодавства, однак залишає схожий контент за межами цих країн.
За період з липня до грудня 2018 року (остання статистика Facebook), найбільша кількість вимог про видалення контенту була зафіксована в Індії, Пакистані і Бразилії. За той же період Facebook отримала 1148 вимог про видалення контенту в Німеччині, 571 - в Італії та 227 - у Франції.
Нагадаємо, Facebook запустив «стильну» послугу.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Февраль 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728