Міжнародна федерація журналістів вважає відмову Нацради продовжити ліцензію «112 Україна» необґрунтованою
Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) висловила стурбованість через відмову Національної ради з питань телебачення та радіомовлення продовжити ліцензію каналу «112 Україна».
Зокрема, в організації
назвали це рішення таким, яке «загрожує свободі слова та засобам для існування сотень медіапрацівників», а генеральний секретар МФЖ Ентоні Беллангер назвав його «необґрунтованим»,
повідомляє Детектор медіа.
«Ми вимагаємо від регулятора негайно скасувати це рішення. Україна заслуговує на свободу засобів масової інформації, та будь-яка спроба приглушити різні голоси серйозно підриває демократію», – заявив він.
При цьому, у МФЖ зауважили, що канал «112 Україна», «який часто був критичним до української влади», з 2018 року належить Тарасу Козаку – народному депутату, члену партії "Опозиційна платформа - За життя". І процитували заяву міжнародної редакційної ради «112 Україна», яка назвала рішення регулятора «незаконним», «політично мотивованим», «наслідком якого є подальший наступ на права журналістів і згортання свободи слова в Україні».
Нагадаємо, до складу міжнародної редакційної ради «112 Україна» входять генеральний продюсер каналу Артем Марчевський, генеральний директор Єгор Бенкендорф, народний депутат від «Опозиційної платформи – За життя» Олег Волошин, євродепутати Нейтан Гілл (Велика Британія), Девід Коберн (Велика Британія) та Арне Геріке (Німеччина).
Про те, що відмова в продовженні цифрових ліцензій є наступом на свободу слова говорили представники каналу «112 Україна» під час засідання Нацради, їх підтримав голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Нестор Шуфрич.
Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко
назвав можливий арешт телеканалу 112 Україна і передачу його в держуправління до закінчення можливих судових процесів надмірним і руйнівним заходом.
Також незгодні з рішенням Нацради в Європейській федерації журналістів (ЄФЖ) та ОБСЄ.
Як повідомялося, сьогодні
стало відомо, що до Окружного адмінсуду міста Києва (ОАСК) надійшов позов, у якому телерадіоорганізації, які здійснюють мовлення під емблемою «112 Україна» оскаржують рішення Нацради з питань телебачення та радіомовлення.
Долучайтесь до нас у Facebook