Авторизація

» » » У КБ «Південне» почали будувати ракети з застосуванням 3D-технологій

У КБ «Південне» почали будувати ракети з застосуванням 3D-технологій

У КБ «Південне» почали будувати ракети з застосуванням 3D-технологій
У КБ «Південне» почали будувати ракети з застосуванням 3D-технологій
ZIK
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Устаткування КБ «Південне» повністю відповідає усім сучасним стандартам ракетобудування. Це дозволяє створювати високо конкурентні на світовому ринку ракети-носії.
На дніпровському державному підприємстві КБ «Південне» вперше виготовили на 3D принтері змішувальну головку для ракетного двигуна, що працює на сучасному паливі «рідкий кисень-гас».
Рішення істотно здешевлює процес виробництва на цьому етапі, виключивши застосування трудомістких технологій – механічну обробку і дороге оснащення. Раніше конструкція головки включала 525 деталей. Використання технології 3D друку дозволило скоротити цикл дослідно-конструкторських робіт, заощадити кількість металу при виробництві, полегшити масу вироби за рахунок внутрішніх пустот. Вузол вже готується до випробувань.
Ідея адитивної технології (пошарове нарощування і синтез об’єкта за допомогою комп’ютерного 3D моделювання) належить американцеві Чарльзу Халлу, який у 1986 році розробив перший стереолітографічний принтер, що друкує тривимірні моделі. Сьогодні 3D друк широко застосовується в медицині, фармакології, будівництві, сільському господарстві, машинобудуванні та суднобудуванні. В українському ракетобудуванні технологія використовується вперше.
Також, крім 3D принтера, в КБ «Південне» введено в експлуатацію високотехнологічне обладнання італійської компанії CMS – унікальний верстак CONCEPT, що виконує високоточну механічну обробку композитних матеріалів і кульових конструкцій. Аналогічні центри обробки CMS вже задіяні на потужностях таких відомих аерокосмічних компаній, як SpaceX, Локхід Мартін, Боїнг і AirBus. Тепер обладнання послужить і українським ракетобудівникам.
За допомогою CONCEPT КБ «Південне» веде розробку нового ракетоносія «Циклон-4М». Спільний україно-канадський проект передбачає запуски ракети середнього класу з космодрому в провінції Південна Шотландія (Канада), дозвіл на будівництво якого канадська компанія Maritime Launch Services отримала влітку цього року. Перший запуск «Циклон-4М» запланований на 2022 рік.
Для забезпечення повного циклу виробництва і ефективного використання нового обладнання на базі дніпровського підприємства створено окремий підрозділ по роботі з композитними матеріалами. Вироби з композиту мають високі фізико-технічними характеристиками, що дозволяє їм при відносно малій вазі витримувати високі навантаження.
Нагадаємо, що в кінці літа КБ «Південне» провело успішні вогневі випробування третього ступеня легкої ракети «Циклон-4», що розробляється у рамках україно-бразильського проекту. У 2015 році роботи довелося зупинити через припинення фінансування з бразильської сторони. Сьогодні КБ «Південне» підходить до завершальної стадії розробок і, можливо, що зовсім скоро разом з «Циклон-4М» на ринку пускових послуг з’явиться і «Циклон-4».

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Март 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031