Авторизація

» » » Нацрада з ТБ у поточному складі не уповноважена приймати ніяких рішень, - юрист "112 Україна"

Нацрада з ТБ у поточному складі не уповноважена приймати ніяких рішень, - юрист "112 Україна"

Нацрада з ТБ у поточному складі не уповноважена приймати ніяких рішень, - юрист "112 Україна"
Нацрада з ТБ у поточному складі не уповноважена приймати ніяких рішень, - юрист "112 Україна"
Василь Сметана. Фото: 112.ua
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення в поточному складі не уповноважена приймати ніяких рішень.
Таку заяву зробив юрист телеканалу "112 Україна" Василь Сметана.
Він нагадав, що повноваження трьох з восьми членів Нацради минули, адже вони вже більше 5 років займають посади, термін яких обмежується цим строком.
"Тому передбачений законом термін їх повноважень закінчився. Я вважаю, що рада у такому складі не може приймати рішення, тому що є неповноважною. Більше того, моя думка підтримана навіть ВРУ, яка недавно ухвалила новий закон в першому читанні, яким намагається врегулювати питання про автоматичну пролонгацію строку повноважень членів Нацради", - переконаний він.
Сметана нагадав, що в першому читанні вже прийнятий закон, який передбачає автоматичну пролонгацію повноважень членів Нацради, але він вже отримав негативну оцінку науково-експертного управління, що важливою частиною обрання на посаду є чіткий термін повноважень. Крім того, формулювання законопроекту суперечать ст. 19 Конституції України, яка говорить, що всі державні чиновники повинні діяти в рамках закону і в межах своїх повноважень.
Крім того, Сметана нагадав, що на відміну від процедури призначення членів Нацради процедура пролонгації ліцензії на мовлення в законі прописана як автоматична у разі нерозгляду питання уповноваженим органом.
"Підставою, чому сьогодні є можливість у Нацради відмовити нам у продовженні ліцензії, є штучно створені умови. Зокрема, було порушено право ліцензіата на зміну програмної концепції мовлення. Воно прямо передбачено й випадки відмови у задоволенні цього права передбачені", - нагадав він.
Першу заяву "112 Україна" Нацрада не розглянула у встановлені терміни, а консультації з цього питання були непрозорими. Після цього телеканал подав ще 33 аналогічні заяви.
"Всього було розглянуто 34 заяви кожного з мовців, тобто можна множити на 5. І всі ці рази нам було відмовлено в переоформленні програмної концепції. Крім того, остання заява, яку ми подали 18 травня минулого року, все ще не розглянута, вона більше року лежить у Нацраді", - повідомив Сметана.
За його словами, якби Нацрада вчасно розглянула заяви, то сьогодні не було б ніяких підстав для позбавлення телеканалу "112 Україна" права на мовлення та непродовження ліцензії.
Нагадаємо, сьогодні Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила безпрецедентне рішення – позбавив телеканал "112 Україна" цифрових ліцензій на мовлення.
Канал продовжує мовлення і доступний для своїх глядачів на супутнику, в кабельних мережах і в інтернеті.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Февраль 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728