Авторизація

» » » В Україні новий освітній простір вже впроваджують близько 600 шкіл та дитячих садків

В Україні новий освітній простір вже впроваджують близько 600 шкіл та дитячих садків

В Україні новий освітній простір вже впроваджують близько 600 шкіл та дитячих садків
Проект Новий освітній простір (НОП), який передбачає новий стандарт в освіті та створює школи, в яких хочеться навчатися, вже впроваджують близько 600 шкіл та дитячих садків у різних областях України.
Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на серпневій конференції МОН «Нова українська школа: виклики та перспективи освітньої реформи» у НСК «Олімпійський», – передає Урядовий портал.
«Вже 600 шкіл по Україні активно впроваджують принципи Нового освітнього простору #НОП. Це енергоефективність, мотивуючий простір, сучасне обладнання, безбар’єрність і інклюзія», – сказав він.
Лев Парцхаладзе зауважив, що сьогодні Мінрегіон не лише створює сучасні умови для навчання дітей у школах і дитсадках завдяки НОП, а й активно працює над розвитком належної соціальної інфраструктури в регіонах. «Сьогодні близько 40% будівель шкіл перебувають в незадовільному стані, температура у 47% шкіл взимку не перевищує 47 градусів, 10% шкіл не мають туалетів у приміщеннях, а 90% закладів освіти не пристосовані до навчання дітей з інвалідністю у повній мірі. Існує велика диспропорція між будівництвом житла і соцінфраструктури в містах. Це потрібно змінювати», – підкреслив заступник Міністра.
Тому мінрегіоном було встановлено нову обов’язкову норму, що міститься у нових ДБН «Планування і забудова територій» – забезпечення на 1000 жителів 135 місць у школах та 38 місць у дитсадках. При цьому має бути дотриманий радіус пішохідної доступності до цих закладів: до 750 м для шкіл та до 300 м для дитсадків.
Також з осені минулого року в дію вступили нові державні будівельні норми щодо проектування закладів шкільної та дошкільної освіти, які ввели низку принципових рішень для будівництва і реконструкції сучасних шкіл і дитсадків:
обов’язкову енергомодернізацію будівель навчальних закладів;
проектування класів з можливістю групового та індивідуального навчання та збільшення площі класу на 1 учня з 2 до 3 кв. м, що створює можливість для відкритого простору в школах;
обов’язкове облаштування інклюзивного простору для можливості навчання дітей з інвалідністю;
обов’язкове влаштування дверей з вільним відчиненням зсередини – двері «Антипаніка»;
можливість проектування невеликих вбудованих у житлові будинки дитсадків.
Лев Парцхаладзе повідомив, що для допомоги регіонам Мінрегіон також розробив інформаційний посібник з типовими рішеннями щодо будівництва шкіл та дитсадків у сільській місцевості.
Довідка.
Новий освітній простір (#НОП) створюється в навчальних закладах України за 4-ма основними принципами:
енергоефективність;
сучасне обладнання;
мотивуючий простір;
інклюзія та безбар’єрність.
Мета – створення комфортних умов для якісного навчання дітей в Новій українській школі.
Проект ініційований Мінрегіоном і реалізується спільно з Міністерством освіти і науки України та органами місцевого самоврядування.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Октябрь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31