Авторизація

» » » Якість вакцини не залежить від того, в якій країні її вироблено, – Супрун

Якість вакцини не залежить від того, в якій країні її вироблено, – Супрун

Якість вакцини не залежить від того, в якій країні її вироблено, – Супрун
Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун зазначила, що якість вакцин не залежить від того, в якій країні її вироблено. Основний орієнтир, який визначає чи дійсно вакцини безпечні та ефективні – це хто і яким чином підтвердив їхню якість. І тут не йдеться про експертні думки окремо взятих осіб чи якусь географічну локацію.
Про це Уляна Супрун написала у Фейсбуці.
За її словами, оцінкою якості та безпечності вакцин займаються авторитетні організації в галузі охорони здоров’я. У випадку з вакцинами, які для України закуповує UNICEF Ukraine, їхня якість підтверджена перекваліфікацією ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров’я). У випадку вакцини КПК (проти кору, паротиту, краснухи), яку закуплено в США – Управлінням продовольства і медикаментів (FDA).
Вакцини за Календарем щеплень Україна закуповує в шести країнах:
? у Бельгії та США – вакцину від кору, паротиту та краснухи
? у Бельгії та Франції – вакцину від поліомієліту
? у Болгарії – вакцину для профілактики туберкульозу
? у Південної Кореї – вакцину від гепатиту В
? в Індії – вакцину для профілактики гемофільної інфекції типу b та вакцину від кашлюка, дифтерії та правця.
«Вакцини цих виробників використовуються у всьому світі. Вони мають потужні виробництва, що відповідають строгим стандартами якості. Усі вакцини, що Україна закуповує у них, мають однаковий рівень якості, що підтверджено прекваліфікаціями відповідних організацій. В тому числі в лабораторіях ВООЗ», – заначила Уляна Супрун.
Вона уточнила, що близько 30-70% часу виробництва вакцини йде на контроль її якості. Навіть після того, як вакцина отримала ліцензію, її зареєстрували і почали використовувати – контроль за її якістю і безпечністю не припиняється ніколи.
«Часом люди бояться вакцинувати себе та своїх дітей через поствакцинальні реакції – реакції після щеплень. В переважній більшості випадків вони не несуть жодної загрози здоров’ю дитини. Йдеться про підвищення температури, виникнення набряку, ущільнення чи почервоніння у місці ін’єкції. Здебільшого вони тривають протягом одного-двох днів та є абсолютно очікуваними реакціями на вакцини. Серйозні реакції на вакцини зустрічаються дуже рідко. Ризик серйозних ускладнень від захворювання, яке можна попередити вакцинацією, є набагато вищим, ніж ризик виникнення серйозної реакції після щеплення», – підкреслила Супрун.
Нагадаємо, Супрун наголосила на важливості вакцинації від кору у дорослому віці.
Також Супрун нагадала, без яких 10 щеплень можуть не пустити до школи.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930