Авторизація

» » » Лікарні не готові до впровадження системи трансплантації, – ГО «За трансплантацію»

Лікарні не готові до впровадження системи трансплантації, – ГО «За трансплантацію»

Лікарні не готові до впровадження системи трансплантації, – ГО «За трансплантацію»
Лікарі та клініки, зокрема і районні багатопрофільні, на місцях не готові до впровадження системи трупної трансплантації.
Так вважає голова громадської організації «Національний рух «За трансплантацію» Юрій Андрєєв, передає Інтерфакс-Україна.
«У багатьох лікарнях, які могли б вилучати органи для трансплантації, відсутнє обладнання для констатації смерті мозку, відсутня координація клінік, які можуть здійснювати пересадку органів. МОЗ нещодавно провів навчання 40 транспланто-координаторів, але вони не можуть працювати, оскільки не створена система», – сказав він на прес-конференції в Києві в четвер.
Андрєєв повідомив, що очолювана ним громадська організація провела опитування близько 200 клінік, в яких, згідно з чинною постановою Кабінету міністрів №695 від 24 квітня 2000 року мають право вилучати органи для проведення трупної трансплантації.
За словами Андрєєва, в значній частині цих клінік відсутнє обладнання для констатації смерті мозку.
«У деяких клініках навіть головні лікарі думають, що констатацію смерті мозку потрібно проводити в морзі і що робити це повинні патологоанатоми. Але навіть там, де таке обладнання є, вилучення органів не проводиться, лікарі не виконують забору органів, зокрема і тому, що немає комунікації цих лікарень з тими клініками, які мають право проводити операції з трансплантації», – сказав він.
Андрєєв вважає, що для запуску трупної трансплантації органів в Україні необхідно розробити держпрограму, в рамках якої закупити за кошти держбюджету обладнання для констатації смерті мозку, а також інше необхідне обладнання.
«Потрібно провести централізовану закупівлю, нехай навіть через ті ж міжнародні організації, щоб клініки для запуску програми трансплантації мали обладнання для констатації смерті мозку, а не закуповували самостійно звичайні медичні меблі», – сказав він.
Андрєєв також висловив надію на швидку презентацію Єдиної державної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ), про тестовий запуск якої в квітні поточного року повідомив МОЗ.
Як повідомлялося, система ЄДІСТ включає стаціонарну і мобільну версії, налічує вісім реєстрів. Дев’ятий реєстр – донорів стовбурових клітин – буде приєднаний до системи пізніше. ЄДІСТ також охоплює всі ключові логістичні процеси щоденної роботи реєстрів – управління даними донорів та пацієнтів, запитами, записами щодо проведених трансплантацій тощо.
Доступ до програми матимуть транспланто-координатори та сімейні лікарі. Реєстри системи будуть взаємодіяти через алгоритми автоматичного пошуку і відповідності пари «донор-реципієнт». При цьому в систему закладено велику базу різних медичних довідників, що дозволить обрати параметри донора і реципієнта напівавтоматично і, відповідно, мінімізувати кількість помилок в особистих картках донорів.
Електронні форми згоди на донорство містять базову інформацію (ПІБ, стать, паспортні дані, ідентифікаційний код, волевиявлення щодо потенційного донорства і список органів), що дозволить пацієнтам самостійно заповнювати форму в онлайн-режимі. Форми згоди на сімейне або перехресне донорство більш деталізовані. У разі нового рішення щодо потенційного донорства, попередню заяву в системі буде автоматично анульовано.
ЄДІСТ – єдиний інформаційний простір для налагодження нової системи трансплантації. До розробки програмного забезпечення інформаційної системи були залучені міжнародні експерти, зокрема розробники з США.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Апрель 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930