Авторизація

» » » Гройсман: Україні потрібен новий закон про столицю

Гройсман: Україні потрібен новий закон про столицю

Джерело: заява голови уряду на засіданні Кабінету міністрів. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман виступає за ухвалення нового закону про столицю України, який би збалансував посади міського голови Києва та голови держадміністрації. Пряма мова: "Україні потрібен новий закон про столицю, про місто Київ, де би чітко було розписано, що таке місцеве самоврядування і були повноцінні повноваження міського голови, а з іншого боку – були повноцінно відображені повноваження державної влади. Цей баланс має бути забезпечений новим законом про столицю. Парламент, який відходить, чомусь це питання не ухвалив – я думаю, воно було дуже заполітизованим… Надіюсь, що у рамках реформи децентралізації новий закон про столицю – новий, європейський, ефективний буде напрацьований новим парламентом і урядом і буде реалізований".
Крім того, Гройсман прокоментував ситуацію з місцевими виборами: "Потрібно спочатку завершити реформу децентралізації, вдосконалити законодавство про місцеві вибори. Редакція 2015 року про місцеві вибори є недосконалою і хибною – і я сподіваюся, що новий парламент це зможе виправити. Коли будуть внесені до Конституції і в закони про місцеве самоврядування ,можна буде проводити чергові вибори". Прем'єр також зазначив: "Я думаю, що наша робота з підготовки перехідних матеріалів дозволить новому уряду швидше підійти до справ. І я вірю, що ми маємо шанс отримати великий український успіх". Передісторія:
Зараз Володимир Кличко одночасно обіймає посади міського голови Києва та голови Київської міської державної адміністрації.
Команда нового президента Володимира Зеленського хоче призначити свою людину на посаду голови КМДА. Керівник Офісу президента Володимира Зеленського Андрій Богдан просив Кабмін надати подання про звільнення Кличка з посади голови КМДА, а самому меру пропонував подати у відставку з адміністративної посади.
Кличко заявляв, що владу в Києві треба міняти на виборах.
Володимир Гройсман відмовився розглядати питання звільнення Кличка з посади керівника КМДА, залишивши це вже наступному складу уряду.
Згідно з Конституцією (стаття 118), голови місцевих державних адміністрацій: призначаються на посаду і звільняються з посади президентом за поданням Кабінету міністрів; відповідальні перед президентом і урядом; підзвітні та підконтрольні органам виконавчої влади вищого рівня.
За законом "Про місцеві державні адміністрації" (стаття 8), голови місцевих держадміністрацій призначаються президентом на строк його повноважень і президент може порушити перед Кабміном питання про призначення головою місцевої державної адміністрації іншої кандидатури.
Стаття 9 закону визначає підстави для припинення повноважень голів місцевих держадміністрацій президентом: порушення Конституції, втрата громадянства чи подвійне громадянство, переїзд в іншу країну, недієздатність, вирок суду, сумісництво, недовіра ради, а також добровільна відставка, подання прем’єр-міністра й ініціатива президента.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930