Авторизація

» » » Проміжне рішення суду у справі «скіфського золота» неочікуване й небезпечне, - юрист

Проміжне рішення суду у справі «скіфського золота» неочікуване й небезпечне, - юрист

Проміжне рішення суду у справі «скіфського золота» неочікуване й небезпечне, - юрист
Проміжне рішення суду у Нідерландах, яке стосується «скіфського золота», насправді доволі неочікуване й небезпечне.
Про це заявив старший науковий співробітник Інституту держави і права імені Корецького НАН України, кандидат юридичних наук Олександр Малишев, повідомляє пресслужба Національної академії наук України.
«Проміжне рішення насправді доволі неочікуване й небезпечне. З його мотивувальної частини видно, що апеляційний суд має намір скасувати рішення суду першої інстанції, винесене на користь України (у тому рішенні суд першої інстанції визначив, що не встановлюватиме, кому належить золото, і колекцію слід повернути Україні за процедурою реституції як державі походження, що дала дозвіл на вивезення колекції на виставку) та постановити нове рішення», – сказав Малишев.
Юрист заявив, що у проміжному рішенні апеляційний суд відкидає основні аргументи України, зокрема, про неналежність кримських музеїв, як позивачів у справі і про застосування Конвенції ЮНЕСКО 1970 р. про заходи, спрямовані на заборону та запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та передачі права власності на культурні цінності.
Таким чином, справу по суті переводять у площину майнового спору між українськими музеями й Українською державою як суб’єктами господарювання.
«Саме так від самого початку цей спір хотіла представити Російська Федерація. Україна може продовжувати апеляційне провадження в тих рамках, які задає проміжне рішення, або спробувати це останнє рішення оскаржити. Водночас, згідно з нідерландським національним законодавством, для такого оскарження потрібна згода апеляційного суду, який і ухвалив згадане проміжне рішення. Таким чином, наша держава перебуває зараз у доволі делікатному становищі», – пояснює Олександр Малишев.
Як повідомлялося, 16 липня Апеляційний суд Амстердама відклав рішення у справі «скіфського золота» і заявив, що потребує додаткової інформації від сторін у справі його повернення Україні.
«Сторони представили свої думки з поясненнями і позиціями експертів, але Апеляційний суд, тим не менше, потребує додаткової інформації», – йдеться у повідомленні суду.
Суд дав сторонам два місяці на надання додаткової інформації.
«Потім суд продовжить розгляд справи. Остаточне рішення можна очікувати через 6-9 місяців» – повідомили у суді.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930