Авторизація

» » » В омбудсмена шукають уповноваженого з захисту державної мови

В омбудсмена шукають уповноваженого з захисту державної мови

Джерело Офіс омбудсмена Секретаріат уповноваженої Верховної Ради з прав людини оголосив конкурс із добору кандидата на посаду уповноваженого з захисту державної мови. Конкурс відбудеться 4 вересня об 11:00, документи приймають до 30 серпня включно. Обов’язки уповноваженого з захисту державної мови та вимоги до кандидатів прописано в законі "Про забезпечення функціонування української мови як державної".
Завданнями такого уповноваженого є: захист української мови як державної; захист права громадян на отримання державною мовою інформації та послуг у сферах суспільного життя на всій території України й усунення перешкод та обмежень у користуванні державною мовою. Уповноважений забезпечує моніторинг виконання законодавства про державну мову й державних цільових програм; розглядає скарги фізичних і юридичних осіб на дії та бездіяльність органів влади щодо дотримання вимог законодавства про державну мову; спрямовує до низки органів подання про проведення службових розслідувань і притягнення до дисциплінарної відповідальності посадових осіб, винних у порушенні законодавства про державну мову; складає протоколи та застосовує стягнення тощо. Уповноваженого з захисту державної мови призначає та звільняє Кабінет міністрів. Омбудсмен, керівник центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну правову політику, та керівник центрального органу виконавчої влади у сфері державної мовної політики подають Кабміну по одній кандидатурі. Особа може обіймати цю посаду двічі (по 5 років). Уповноважений не є державним службовцем. Кандидатом на цю посаду може бути рекомендовано громадянина України не молодше 35 років, який: має вищу освіту, володіє українською та англійською мовами, має досвід правозахисної діяльності або досвід діяльності із захисту державної мови, здатен за своїми якостями й уміннями виконувати відповідні обов’язки. Кандидатом не може бути особа, яка була притягнута до відповідальності за порушення вимог закону про державну мову або брала участь у спробах запровадження офіційної багатомовності всупереч Конституції України. Уповноважений не може: мати представницький мандат; займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики зі спорту); входити до складу органу управління чи наглядової ради підприємства; бути членом політичної партії. Заяви та документи до офісу омбудсмена слід надіслати рекомендованим листом (з повідомленням про вручення) або подати особисто. Знати більше: Mova is… Закон про мову у цифрах Закон про мову. Спростовуємо страшилки й перебріхування Передісторія:
25 квітня 2019 року Верховна Рада 8 скликання ухвалила закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної", який закріплює, що єдиною державною мовою в Україні є українська – і вона обов’язкова для органів влади і публічних сфер на всій території держави.
16 липня цей закон набув чинності.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031