Авторизація

» » » Крихітні безхребетні вижили на Місяці після аварії космічного апарату

Крихітні безхребетні вижили на Місяці після аварії космічного апарату

Крихітні безхребетні вижили на Місяці після аварії космічного апарату
Крихітні безхребетні вижили на Місяці після аварії космічного апарату
Тихоходи.(https://www.bbc.com/ukrainian/news-49274702?ocid=socialflow_facebook&fbclid=IwAR1Mv1-efeQVgf8w9OOG8skIaSUfauuFRwgB9mc2xeRb3apAz-r4-BgBk8E)
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Крихітні безхребетні – тихоходи, які вважаються найживучішими істотами на Землі, були на борту ізраїльського місяцехода «Берешит», який розбився у квітні цього року. Керівник місії переконаний, що вони вижили.
Американський підприємець-інноватор Нова Співак, керівник біологічного проєкту «Місія Ковчег», який проводив експеримент і відправив тихоходів на Місяць, розмістивши їх на борту ізраїльського апарату, абсолютно впевнений: вони вижили під час аварії і зараз перебувають на поверхні супутника Землі, – повідомляє ББС.
Тихоходи – це єдині відомі науці істоти, здатні перенести замороження до абсолютного нуля і нагрів до 150 градусів Цельсія, сильну радіацію, відсутність кисню і води, причому можуть жити так впродовж багатьох десятиліть.
Перший вихід повністю жіночої команди в космос зірвався. Не знайшлося скафандра
Тихоходи не пристосовуються до екстремальних умов, а впадають у криптобіоз – глибоку сплячку. В цьому стані, дуже схожому на смерть, життєдіяльність призупиняється, а швидкість обміну речовин у них падає до 0,01% від нормальної.
При розмірі менш ніж 1 міліметр, «водяний ведмідь», як іноді називають тихоходів, має голову і вісім ніг. У жорстких умовах ці тварини втрачають і голову і кінцівки, але згодом здатні їх регенерувати.
Тихохода можна висушити. При дегідратації в його клітинах вода заміщується білком, що зберігає дієздатність клітин. Щоб після цього оживити тварину (генетично близьку до круглих червів), достатньо кількох крапель води.
Саме у стані криптобіозу сотні тихоходів вчені й помістили на борт космічного апарату «Берешит». Частина з них була заплавлена всередину штучного бурштину, частина – приклеєні на каптоновий скотч, який витримує сильні перепади температури.
«Ми впевнені, що шанси на виживання тихоходів на Місяці дуже високі», – заявив Співак.
Його фонд створює запасну колекцію генофонду живих істот нашої планети, розсилаючи біозразки в різні місця Сонячної системи, щоб у людства був шанс відродити їх в разі раптової катастрофи на Землі.
Оскільки «водяні ведмеді» ще у 2007 році успішно вижили під час експерименту у відкритому космосі, вони стали найкращими – і єдиними – кандидатами на участь в проєкті «Місія Ковчег».
«Тихоходи ідеально підходять для цього завдання – вони мікроскопічні, багатоклітинні і одні з найбільш витривалих істот на Землі», – каже Нова Співак.
Втім, навряд чи тихоходи, що впали на поверхню Місяця під час аварії «Берешита», розбіглись по ній і освоюють кратери супутника Землі. Щоб вийти зі сплячки, їм необхідний контакт з водою.
Теоретично можливо під час майбутніх висадок на Місяць зібрати шматки бурштину і клейкої плівки з тихоходами, привезти назад на Землю і вивчити наслідки тривалого перебування на Місяці для живого організму.
Після попередніх експериментів з виходом у відкритий космос тихоходи навіть приносили здорове потомство.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031