Авторизація

» » » Уляна Супрун розповіла все, що треба знати про вагу

Уляна Супрун розповіла все, що треба знати про вагу

Уляна Супрун розповіла все, що треба знати про вагу
Хвиля схуднень перед морем перекочується в схуднення перед виходом на роботу після відпустки. Говорити про вагу важко: якщо розповісти про шкоду надлишкової ваги для здоров’я, то звинуватять в fat shaming. Якщо написати, що вага далеко не завжди залежить від сили волі, і що головне бути фізично активними і психічно здоровими – дорікнуть, що не дбаємо про здоров’я нації. Але всі згадані тези – правдиві. Не можна ображати людей через їхню статуру та давати непрохані особисті поради, і водночас треба прагнути здорових ваги, раціону, активності і піклування про своє тіло.
Про це у Фейсбуці написала в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.
Щоб оцінити, чи все гаразд із вагою, слід спиратися на індекс маси тіла і співвідношення талії до стегон. Сама по собі вага не є достатнім орієнтиром. Здоровий індекс маси тіла – співвідношення ваги до квадрату зросту – коливається від 18.5 до 24.9. Досить багато людей мають насправді здорову вагу, але вважають себе «жирними» (жінки) чи «дрищами» (чоловіки) і прагнуть свою вагу змінити, хоча особливої потреби не має.
Надмірна вага визначається ІМТ 25-29.5. Ожиріння має три ступені, і починається із ІМТ 30 та більше. ІМТ, менший за 18.5, є замалий. (Приклад: Вага = 68 кг, висота = 165 см (1.65 м)
Розрахунок: 68 ÷ (1.65)2 = 24.98).
Співвідношення талії до стегон повідомить нас про загрозу вісцерального ожиріння – талія має бути менша за стегна. В чоловіків це співвідношення має бути 0.9 чи менше, а в жінок – 0.85 чи менше.http://bit.ly/2GHpXRh Вісцеральне ожиріння – це суттєвий ризик серцево-судинних хвороб, діабету 2 типу та еректильної дисфункції.
Брак жиру шкідливий і навіть небезпечний для життя. Жирова тканина виділяє чи змінює низку гормонів. В жінок із надто низьким вмістом жиру в тілі може початися дисменорея – порушення менструального циклу чи його припинення.
Розподіл жиру в тілі значною мірою залежить від спадковості – щільності рецепторів гормонів на різних частинах тіла. Саме це зумовлює, приміром, великий бюст і відсутність тонкої талії в деяких жінок, або худорляві плечі, але досить великі сідниці і ноги в інших. В цьому разі важко «робити талію» або «худнути в ногах» – найкраще, прийняти своє тіло і дбати про здоров’я. В цьому і полягає боді-позитив.
Головна задача, що перед нами стоїть, це тримати вагу і талію в межах нормальних значень завдяки способам, що не підривають наше фізичне і психічне здоров’я та бюджет.
Чому надмірна вага шкідлива
Ожиріння на 180% збільшує ризик раку підшлункової залози.
Зі збільшенням індексу маси тіла та окружності талії пропорційно зростає ризик раку прямої кишки.
Ожиріння часто призводить до депресії, а депресивний чи тривожний розлади призводять до переїдання та ожиріння.
У короткотривалій перспективі ожиріння здоров’я не псує. Але що далі, то помітніший його вплив: зростання ризику апное (зупинки дихання уві сні), діабету 2 типу, атеросклерозу та інших серцево-судинних хвороб та порушення роботи нирок. http://bit.ly/2McNgWv Особливо розвитку хронічних хвороб сприяє вісцеральний жир (внутрішній). А от жир на лише стегнах не становить особливої загрози здоров’ю.
Вісцеральне ожиріння в чоловіків призводить до гормональних проблем. В жировій тканині фермент альфа-редуктаза перетворює тестостерон в одну із форм естрогену, жіночого гормону. Вісцеральне ожиріння також збільшує ризик еректильної дисфункції.
Є «метаболічно здорові» люди із зайвою вагою чи ожирінням. Їхні аналізи рівня холестеролу чи маркерів запалення в нормі, але це не привід продовжувати в такому ж дусі. Ожиріння є універсальним фактором передбачення (предиктором) передчасної смерті.
Ожиріння в жінок супроводжує 35-65% випадків синдрому полікистозних яєчників, та збільшує ризик ускладнень протягом вагітності і пологів, та потребу в кесарському розтині.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930