Авторизація

» » » Відновне правосуддя в дії: укладено 43 медіаційні угоди між потерпілими та неповнолітніми

Відновне правосуддя в дії: укладено 43 медіаційні угоди між потерпілими та неповнолітніми

Відновне правосуддя в дії: укладено 43 медіаційні угоди між потерпілими та неповнолітніми
Пілотний проект «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину» реалізується з березня цього року на базі системи надання безоплатної правової допомоги у Донецькій, Одеській, Львівській, Луганській, Миколаївській та Харківській областях. На цей час укладено 43 медіаційні угоди між потерпілими та неповнолітніми, які є учасниками програми. Медіаторами (посередниками) у цьому процесі виступають адвокати, які співпрацюють із системою БПД та успішно пройшли навчання з теми «Базові навички медіації у кримінальному процесі».
Про це повідомляє пресслужба міністерства юстиції України.
Ця програма застосовується за чотирьох умов. Перша – наявність потерпілої сторони (фізичної або юридичної особи). Друга – якщо неповнолітній вперше вчинив злочин невеликої або середньої тяжкості. Третя – визнання неповнолітнім факту вчинення злочину. Четверта – і неповнолітній, і потерпілий дали згоду на участь у програмі.
«З усіма неповнолітніми, які беруть участь у програмі з відновного правосуддя, працюють професійні психологи. Фахівці складають психологічні портрети цих дітей. Після цього призначаються заходи, направлені на ресоціалізацію неповнолітніх. Слід зазначити, що неповнолітні підозрювані не завжди належать до вразливих категорій населення. Є діти із звичайних сімей, які потрапляють в невдалий збіг обставин, і не усвідомлюючи всіх наслідків, порушують закон», – розповідає директорка Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Одеській області Світлана Клішина.
Наприклад, такий випадок трапився нещодавно з двома хлопцями. Обидва працюють, аби допомогти своїм родинам фінансово. Один – помічником комбайнера, другий – касиром у магазині. Матері хлопців є колегами, працюють на одному підприємстві. І саме з території цього підприємства хлопці вирішили поцупити металевий брухт. Як потім пояснили – «не думали, що у купи заліза є власник».
Це кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 185 Кримінального кодексу України – «крадіжка, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб». Максимальне покарання – обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк.
Те, що хлопці взяли участь у програмі відновлення, надало їм можливість зійти з хибної стежки, на яку вони ступили випадково. Під час медіації хлопці вину визнали, вибачилися перед потерпілим. Вони усвідомили, що зароблені власною працею гроші значно привабливіші, ніж отримані нечесним шляхом. Заходи з ресоціалізації – зустрічі з психологом, тренінги, індивідуально-корекційні заняття – допомогли неповнолітнім вирішити проблеми, які призвели до правопорушення.
Пілотний проект «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину» впроваджується Міністерством юстиції України, Генеральною прокуратурою України на базі системи надання безоплатної правової допомоги за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх та ГО «Платформа прав людини».

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930