Авторизація

» » » Міжнародна редакційна рада рекомендує телеканалу «112 Україна» утриматися від показу стрічки Олівера Стоуна

Міжнародна редакційна рада рекомендує телеканалу «112 Україна» утриматися від показу стрічки Олівера Стоуна

Міжнародна редакційна рада рекомендує телеканалу «112 Україна» утриматися від показу стрічки Олівера Стоуна
Міжнародна редакційна рада рекомендує телеканалу «112 Україна» утриматися від показу стрічки Олівера Стоуна
Фото 112 Україна
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Через спроби запровадження цензури шляхом застосування санкцій до телеканалу «112 Україна» та можливе відкриття кримінальних справ за анонсування стрічки Олівера Стоуна, через пряму загрозу життю і здоров’ю журналістів унаслідок численних погроз з боку представників радикальних угруповань і головне – через здійснення терористичного акту проти телеканалу Міжнародна редакційна рада «112 Україна» була змушена скликати позачергове засідання із залученням членів ради – депутатів Європейського парламенту Нейтана Гілла, Девіда Коберна й Арне Геріке, на якому ухвалила наступну резолюцію:
1. Міжнародна редакційна рада телеканалу «112 Україна» засуджує факт безпрецедентного тиску на телеканал з боку праворадикальних організацій, наслідком якого стало здійснення досі нечуваного акту залякування – обстрілу будівлі, в якій розташовано телеканал, з гранатомета. Рада вважає, що спроби зупинити діяльність «112 Україна» є прямим наслідком вкрай незадовільної ситуації із захистом прав журналістів і дотриманням свободи слова в Україні. На це неодноразово звертали увагу українські та західні правозахисні організації, політики, державні діячі та незалежні медіаексперти.
2. Міжнародна редакційна рада здивована діями і заявами окремих представників української влади, а також відсутністю чіткої реакції на погрози радикалів з боку відповідних правоохоронних органів, особливо беручи до уваги той факт, що погрози і дії радикальних угруповань становлять пряму загрозу життю журналістів. За умови подальшого ігнорування державною владою ситуації із захистом прав журналістів в Україні Міжнародна редакційна рада має намір інтенсифікувати контакти з іноземними дипломатичними установами та міжнародними організаціями, які опікуються захистом прав журналістів, для внесення питання недотримання свободи слова в Україні до порядку денного цих організацій.
3. Міжнародна редакційна рада констатує, що окрім систематичних погроз з боку радикалів, безпосередньою причиною останніх подій став запланований показ стрічки відомого американського режисера Олівера Стоуна «Нерозказана історія України», навіть попри той факт, що окрім України, вона буде показана у більш ніж 70-ти країнах світу.
4. Беручи до уваги здійснений терористичний акт, існуючу загрозу життю і здоров’ю журналістів, реальність погроз з боку керівника організації «Небайдужі» Сергія Стерненка, фактичне самоусунення української влади від захисту телеканалу та неможливість повною мірою захистити права журналістів у випадку застосування санкцій проти «112 Україна», Міжнародна редакційна рада нагально рекомендує колективу телеканалу «112 Україна» утриматися від показу стрічки Олівера Стоуна «Нерозказана історія України».

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Август 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31