Авторизація

» » » Учені виявили джерело загадкового сигналу з космосу

Учені виявили джерело загадкового сигналу з космосу

Учені виявили джерело загадкового сигналу з космосу
Фото Owens Valley Radio Observatory. (Caltech/OVRO/G. Hallinan)
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Астрономам вдалося визначити галактику, в якій знаходилося джерело швидкого радіосплеску FRB 180 924.
Швидкі радіосплескі (FRB) — це сильні хвилі електромагнітного випромінювання, які виходять з-за меж нашої галактики. Вчені виявили це явище тільки в 2007 році, пише НВ з посиланням на Science Alert.
«Хоча точні причини FRB залишаються предметом наукових дискусій, завдяки недавнім досягненням в області астрономії ми почали визначати їхнє походження», – зазначається у повідомленні.
Нещодавно ідентифікований вибух, названий FRB 190 523, був виявлений 23 травня. За словами астрономів в радіообсерваторії Оуенс-Валлі, він фактично виник в космосі на відстані близько 7,9 млрд світлових років — так що, неважливо, що саме це справило цю могутній спалах випромінювання, оскільки це сталося «давним-давно в далекій-далекій галактиці».
Дивовижна річ, каже астроном OVRO Вікрам Рави, полягає в тому, що віддалена, масивна галактика, відповідальна за FRB 190 523, дійсно, здається, нагадує нашу власну галактику з точки зору її розміру і віку. Це кидає виклик деяким попереднім уявленням про види галактичних середовищ, які можуть виробляти FRB.
«Це відкриття свідчить нам, що кожна галактика, навіть звичайна галактика, така як наш Чумацький Шлях, може генерувати FRB», — говорить Раві.
Додамо, FRB 190 523 є прикладом так званого неповторюваного сплеску: короткого одноразового сигналу радіохвиль. Навпаки, велика частина того, що ми знаємо про феномени FRB на сьогодні, отримана з дослідження повторюваного сплеску, званого FRB 121 102, про який вперше було повідомлено в 2014 році, а потім він став першим в світі FRB, у якого було точно визначено його галактичне походження.
Відстежувати одноразовий сигнал, такий як FRB 190 523 — скороминущі сплески, які з’являються на мілісекунди, — набагато складніше.
«Пошук розташувань одноразових FRB є складним завданням, тому що для цього потрібно мати радіотелескоп, який може виявляти ці надзвичайно короткі події і визначати їх місце розташування за допомогою роздільної здатності радіошлюза шириною в милю», — говорить Раві.
«Це великий прорив, якого чекали в цій області з тих пір, як астрономи виявили швидкі радіоспалахи в 2007 році», — сказав минулого тижня астроінженер Кіт Банністер з Австралійської організації наукових і промислових досліджень Співдружності (CSIRO).
Нагадаємо, учені дослідили, що міжзоряний об’єкт Оумуамуа – не космічний корабель прибульців.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031