Авторизація

» » » З’явилася "військова доктрина" Зеленського – ЗМІ

З’явилася "військова доктрина" Зеленського – ЗМІ

Документ про військову доктрину переможця другого туру виборів президента Володимира Зеленського передав журналістам Іван Апаршин - радник обраного президента з питань безпеки та оборони. Про це 25 квітня повідомляє "НВ". "Ми забезпечимо об’єднане керівництво силами оборони відповідно до принципів і стандартів, прийнятих державами - членами НАТО", - йдеться в документі. Команда Зеленського планує якнайшвидже вирішити проблему переведення системи органів військового управління на J-, G-, S- структури.
ВІдзначається, що посаду начальника Генерального штабу планують відокремити від посади головнокомандувача Збройних сил. Плануванням оборони та стратегічним застосуванням ЗСУ займатиметься генштаб, формуванням та підготовкою військ і сил - командування видів ЗСУ та окремих родів військ, застосуванням військ та сил – об’єднаний оперативний штаб. Армія буде добровільною. Зокрема, в тексті йдеться, що "протистояти противнику, який переважає нас чисельно та матеріально, буде професійна, добровільна та мотивована армія, взаємосумісна з арміями країн членів НАТО". Також армія буде посилена резервом постійної готовності та системою територіальної оборони. У команді Зеленського стверджують, що залучать до керівництва армією бойових офіцерів. "Командири та органи управління тактичного та оперативного рівня отримають максимально можливу самостійність у прийнятті рішень щодо відсічі збройної агресії", - повідомляється в тексті. У Зеленського обіцяють, що "жодного метра нашої території не віддадуть ворогу". "Ми створимо сучасну систему планування та управління оборонними фінансовими та матеріальними ресурсами, виходячи не з мінімально необхідної потреби на оборону, як робиться у нас сьогодні, а з нормативної потреби, як це робиться у провідних арміях світу. Ми позбавимо ЗСУ невластивих функцій. Військове майно, яке не використовується за призначенням, буде передане в управління центральних, або місцевих органів влади, інших органів, уповноважених управляти державним майном", - йдеться в заяві, яку передав Апаршин. Також у команді президента йдеться про фінансову відкритість сектору безпеки і оборони. "Буде забезпечено відкритість фінансової інформації щодо функціонування сектору безпеки і оборони та доступ громадськості до контролю ефективності використання кожної копійки виділених фінансових ресурсів", - зазначають у Зе!Команді. Щодо стандартів НАТО, то оточення президента планує розподілити фінансовий ресурс: 50 відсотків фінансового ресурсу спрямовуватиметься на утримання ЗСУ, 30 відсотків - на їх переозброєння, 20 відсотків - на підготовку військ та сил. Контрактники матимуть пріоритетне право вступу до навчальних закладів, безкоштовну освіту, медичне страхування тощо. Військовослужбовців будуть забезпечувати службово-посадовим житлом, а ті, хто має вислугу понад 20 років, забезпечуватимуться квартирами через накопичувальні цільові програми, довгострокове та іпотечне кредитування. Також планується забезпечити прозорість державного оборонного замовлення та створити конкурентні умови для приватного бізнесу та держпідприємств.
Пріоритетом армії має бути забезпечення сучасної високотехнологічної зброї. Зокрема, засобами розвідки, ППО, зв'язку, РЕБ.
Укроборонпром буде позбавлено функцій щодо формування військово-технічної політики. "Формуванням та реалізацією військово-промислової політики буде займатися новий центральний орган виконавчої влади. Більшість оборонних закупівель будуть переведені на електронні майданчики без можливості втручання у процес їх роботи. Ціна буде лише одним із критеріїв визначення переможця", - йдеться в документі. Нагадаємо:
Апаршин - колишній директор Департаменту воєнної політики Міноборони та головний інспектор Міноборони, у минулому начальник Управління оборонної та безпекової політики Секретаріату Кабінету міністрів.
Для читачів Апаршин більше відомий як "міністр оборони Анатолія Гриценка" – Анатолій Степанович публічно оголосив його кандидатом у міністри у разі виграшу.
У 2014 році Апаршин входив у першу десятку списку "Громадянської позиції" на парламентських виборах.
Коли Зеленський представляв свою команду, Апаршин заявив: "Українське військо буде професійне та добровільне. Воно буде посилене сучасною системою територіальної оборони та активно діючим резервом. Ми залучимо до управління збройних сил бойових офіцерів, які спроможні перемагати, а саме головне – зберегти життя солдат.
Державне оборонне замовлення та фінанси Міноборони будуть максимально відкриті. Ви в реальному режимі часу зможете проконтролювати ефективність використання кожної копійки, які ви виділяєте на оборонобезпеку.
Я гарантую вам: ми з вами змінимо підходи до забезпечення солдат. Солдат буде озброєний, мотивований і підготовлений. Рівень грошового забезпечення буде збільшений за рахунок жорстких заходів економії ресурсів".

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031